Wiemy, że mieliście nadzieję na kolejną znaczkową premierę, ale dzisiaj dla urozmaicenia wrzucamy standardowy temat listopadowy czyli pieczątki. Okazuje się bowiem, że grono znaczkomaniaków stale się powiększa i co jakiś czas dostajemy zapytania w sprawie pieczątek. A że ostatnio zapytań było więcej, to tradycyjnie zdecydowaliśmy się, by wygospodarować troszkę czasu na zrobienie kolejnej partii pieczątek.

Poniżej wklejamy kilka istotnych informacji nt. pieczęci (cenniki, wzory, terminy i sposoby zamawiania). Przeczytajcie ze spokojem ten tekst, a jeśli jeszcze trapią Was jakieś wątpliwości to pytajcie (poniżej podano e-mail, pod którym można uzyskać więcej informacji).

Od razu jednak uprzedzimy tych z Was, którzy nie są w temacie, że robimy pieczątki jedynie w trzech wzorach w ramach których spersonalizowane mogą być jedynie nazwa właściciela i miejscowość. Pozostałe elementy graficzne nie podlegają zmianom.

Od samego początku pieczątkowych realizacji uzyskaliśmy atrakcyjną cenę automatów samotuszujących, które są o wiele tańsze niż w sprzedaży detalicznej lub w punktach wykonujących pieczątki. Po częściowym dofinansowaniu automatów przez Znaczki Turystyczne oraz po tegorocznej podwyżce cen ich koszt to kwota 24 zł brutto/szt.. Do kosztu automatu koniecznie trzeba doliczyć cenę gumki czyli ok. 7 - 8 zł. A końcowy koszt powstanie przy doliczeniu kosztów wysyłki - 10 zł.

Zamawiając więc jedną pieczątkę trzeba się liczyć z kosztem 42 zł. W ramach jednego kosztu wysyłki możemy zapakować do 4 pieczątek.

Oszacowanie kosztu to pierwsza sprawa natomiast aby powstała pieczęć konieczne jest wybranie jednego z trzech dostępnych projektów, które przedstawiamy poniżej.

pieczatkiMając wybrany określony wzór pieczęci pozostaje już tylko zastanowić się nad tym jakie napisy chcemy mieć na naszej pieczęci. I tu sprawa zaczyna się komplikować bo jak pokazały poprzednie realizacje kolekcjonerzy mają różne oczekiwania w tej kwestii. My sugerujemy ograniczenie się do minimum jeśli chodzi o ilość i długość napisów. Im krótszy napis tym większą czcionkę możemy zastosować i tym lepiej będzie ona wyglądała na odbiciu pieczęci. Im dłuższa nazwa tym bardziej trzeba będzie zmniejszyć czcionkę i wówczas odbicie może być mniej wyraźne. Elementy graficzne zastosowane w projektach tylko w niewielkim stopniu podlegają modyfikacjom pod względem wielkości. Poza grafiką ślimaka wszystkie logotypy posiadają już minimalny wymiar.

Mając zatem ustalony wzór i elementy tekstowe pieczęci kolejnym etapem będzie złożenie zamówienia lub jak kto woli zgłoszenie chęci posiadania pieczątki.

Chcąc zamówić własną pieczęć należy na podstawie powyższych danych złożyć wstępne zamówienie wysyłając e-maila na adres hubert@znaczki-turystyczne.pl

W temacie wiadomości podajemy: Zgłoszenie - pieczątki

W treści muszą się znaleźć następujące dane: numer wybranego wzoru i w nawiasie napisy jakie mają się znaleźć na projekcie, np. Wzór 1, (Arnoldzik, Konin) oraz imię i nazwisko wraz z danymi do faktury/wysyłki (dokładny adres).

Jeśli w ramach jednego zamówienia ma być wykonanych więcej niż jedna pieczątka to dla każdego wzoru podajemy dane indywidualnie wg powyższego schematu.

Po otrzymaniu e-maila ze zgłoszeniem każda osoba otrzyma powiadomienie o wpisaniu na listę. Jeśli powiadomienia nie otrzyma prosimy się przypominać. Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń to 24 listopada. Wysyłkę pieczątek będziemy chcieli zrealizować jeszcze przed świętami. 

Po zebraniu wszystkich zgłoszeń nastąpi projektowanie odbić. Każda osoba otrzyma wizualizację swojego wzoru w skali 1:1 tak aby każdy mógł go sobie wydrukować i zobaczyć jak wyjdzie w rzeczywistości. Na tym etapie każdy może zgłaszać uwagi co do projektu i jeśli nie będą one wpływały na produkcję czy czytelność pieczęci będą uwzględniane. Po ostatecznym zatwierdzeniu projektów przejdziemy do kolejnej fazy czyli produkcji gumek. 

Ostatni etap to składanie pieczątek oraz ich pakowanie. Każda osoba otrzyma w tym momencie fakturę, po opłaceniu której pieczątki zostaną wysłane do swoich nowych właścicieli.

Na koniec kilka istotnych informacji, które co prawda znajdują się na forum, ale po co szukać jak można o tym przeczytać tutaj.

Odbicie pieczątki ma średnicę 40 mm.

Automaty nie będą napełnione tuszem (każdy indywidualnie dostosuje kolor tuszu do swoich potrzeb).

Kolory automatów dobrane będą losowo.

Czas realizacji będzie uzależniony od sprawności realizacji poszczególnych etapów.

Każda pieczątka jest już zmontowana, posiada wklejoną gumę, ale wymaga drobnych regulacji (wciśnięcie gumek na podstawie),

Gumy z wygrawerowanym odbiciem przed wklejeniem przechodzą kontrolę jakości, stąd mogą być zabarwione tuszem.