Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 915 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 915 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 589 Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak

GPS: 50.116827 18.978024

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 589 Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak zostało założone w 2013 w Tychach przez przedsiębiorcę i artystę Henryka Jana Dominiak. Jako nowoczesna, europejska placówka muzealna stanowi dla pokoleń kapsułę czasu, zajmuje się systematycznym badaniem, gromadzeniem, opieką, przygotowywaniem i udostępnianiem dla zwiedzających zbiorów obiektów posiadających pewną wartość historyczną, kulturową bądź artystyczną. Aktualnie tyskie Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak mieści 256 dzieł ogółu sztuk plastycznych artystów Rzeczypospolitej Polskiej, Węgier, Ukrainy, Włoch oraz Brazylii, 74 emblematy znanych firm światowych, 46 sztuk odznak i medali pamiątkowych reprezentujących falerystykę, 45 rarytasów z zakresu symboliki, 6 unikatów heraldyki i wreszcie 1 egzemplarz broni białej oraz 1 eksponat z zakresu techniki. Cały zbiór muzealny ogółem liczy 429 eksponatów i jest prezentowany w szklanych gablotach. Zebrane zbiory pochodzą od artystów i osób prywatnych jako dary dla Muzeum.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak, Tychy, ul. Żwakowska 8/66

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 589 Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak

03.06.2019 - dostępny bez problemów
11.02.2019 - dostępny bez problemów
17.07.2018 - dostępny bez problemów
25.03.2018 - dostępny bez problemów
10.03.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 589
Eksponaty a raczej mini dzieła bardzo ciekawe i dodając pasję z jaką p.Henryk omawia poszczególne prace zachęcamy do odwiedzin. Uwagę przykuwa też teren przed blokiem a w UM Tychy plan miasta wykonany przez p.Henryka.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.589
Chyba najbardziej oryginalne miejsce na szlaku Znaczka Turystycznego. Jest to muzeum Sztuki w miniaturze, do której bez okularów a nawet lupy nie podchodzimy. Sam ZT jest znakowany przez właściciela specjalny znacznikiem by był oryginalny. Do muzeum trzeba się umówić, muzeum trzeba zwiedzić, mimo że znajduje się w jednym pokoju to trzeba zarezerwować sobie przynajmniej godzinę czasu. W muzeum trzeba się skupić na eksponatach najlepiej zapominając o ZT. Ogólnie wystawa jest godna poleceni a że jest inna to dobrze nikt nie mówił, że będzie łatwo. Cena ZT standardowa
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Bardzo oryginalne miejsce z mnóstwem miniaturowych dzieł sztuki. Osobom z gorszym wzrokiem przydadzą się okulary albo nawet lupa. Przy niektórych pracach musiałem uwierzyć w słowa gospodarza, np. w to źe 3 cm rzeźba ma wyraz twarzy. Gospodarz bardzo miły, ciekawie opowiada o wystawianych pracach i nie tylko. Udało mi się odwiedzić muzeum i kupić ZT bez wcześniejszej zapowiedzi, ale radzę jednak wcześniej dzwonić bo może się zdarzyć, że ktoś się odbije od drzwi.
 
andmaj40
ZT
Oryginalna miejscówka. Muzeum w bloku w zaadoptowanym mieszkaniu. Mnóstwo eksponatów i przemiły gospodarz, który sprawił, że w Muzeum spędziliśmy ponad godzinę - dziękujemy za pokazanie ekspozycji.
 
Samanta
ZT
Dość oryginalne muzeum, które mieści się w jednym pokoju mieszkania w bloku, na osiedlu w Tychach. Za mała powierzchnia na tak dużą kolekcję, która raczej przeznaczona jest na wystawy plenerowe. Muzeum trzeba zwiedzić (cena 4 zł od osoby), żeby kupić znaczek. Można posłuchać ciekawostek o trudnościach w przewożeniu kolekcji na wystawy plenerowe. Wskazane jest wcześniejsze umówienie na zwiedzanie. Cena znaczka 7 zł.