Pora nieco zburzyć Wasze ostatnie przyzwyczajenia i leniwie rozpoczynane poniedziałki. Dziś tchniemy w Was troszkę życia, za sprawą najnowszego znaczka, który już niebawem pojawi się w Nadleśnictwie Kliniska.

O znaczku oraz o tym jaki obiekt przyrodniczy przedstawia przeczytacie poniżej. A jeśli już nie możecie doczekać się tego krążka, to póki co polecamy jeszcze wstrzymać się z planowaniem wyjazdów w te strony, bowiem przedstawiony dzisiaj znaczek w sprzedaży pojawi się w pierwszych dniach stycznia 2020 roku.

I to właśnie w tym okresie polecamy Wam wizytę w lasach Nadleśnictwa Kliniska i odwiedzanie tamtejszego Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej. Liczymy za zdjęcia z tych wypraw i życzymy Wam przyjemnego obcowania z naturą.

LIPA ANNA - POMNIK PRZYRODY NADLEŚNICTWO KLINISKA  No. 909

Pomnik przyrody rosnący przy siedzibie Nadleśnictwa Kliniska na terenie Gminy Goleniów w województwie zachodniopomorskim. Lipa drobnolistna „Anna” - wiek 483 lata, wysokość 21 metrów, na wysokości pierśnicy rozdziela się na 4 pnie z czego najgrubszy ma 440 cm obwodu. Swoją nazwę lipa zawdzięcza Annie Jagiellonce – żonie władcy Pomorza Zachodniego Bogusława X Wielkiego. Legenda głosi, że podczas przyjazdu poselstwa polskiego do szczecińskiego zamku, Bogusław przebywał na polowaniu w pobliskiej Puszczy Goleniowskiej. Anna Jagiellonka wraz z posłami udała się do puszczy na spotkanie z mężem i obozowała w pobliżu lipy. Dzisiaj „Anna” stanowi niezwykle cenny okaz dendrologiczny, unikatowy w skali regionu, stanowiący świadectwo historii. Jest popularnym miejscem wycieczek miłośników drzew i przyrodników. Odbywają się tu zajęcia edukacyjne prowadzone przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska.