Rozpoczynamy kolejny, ostatni już w tym roku miesiąc i w jego pierwszym dniu chcielibyśmy przypomnieć, że dokładnie za 31 dni nadejdzie rok 2021. Wraz z nim zapewne wiele się zmieni, ale jedno jest pewne - nowy rok to kolejny etap w naszym życiu i tradycyjnie nowy znaczek noworoczny. I mimo iż znaczek ten zacznie obowiązywać od 1 stycznia to tradycją jest, że jego wizerunek publikujemy wcześniej. Wcześniej też prowadzimy jego dystrybucję, ponieważ wielu turystów znaczek ten traktuje jako wstęp do zbliżających się świąt, a dla wielu jest po prostu prezentem i ozdobą świątecznej choinki.

Od wielu lat motywem przewodnim Noworocznych Znaczków Turystycznych jest ustanawiany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronat nad rokiem. Stanowią go zwykle ważne historyczne wydarzenia i zasłużeni ludzie. Spośród kilku propozycji wybieramy taką, która naszym zdaniem, w konkretnym roku, zasługuje na szczególną uwagę. Nie chcemy w żaden sposób umniejszać zasług i ważności innych tematów, a jedynie przybliżyć konkretną postać/wydarzenie, zmobilizować turystów do zapoznania się z dodatkowymi materiałami na ten temat i zachęcić do refleksji.

Rok 2021 został ustanowiony rokiem kard. Stefana Wyszyńskiego, Stanisława Lema, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza, Cypriana Kamila Norwida, oraz rokiem Konstytucji 3 Maja. I to właśnie ostatniej z postaci - Norwidowi poświęcamy najnowszy znaczek noworoczny.

NOWOROCZNY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2021

Link do znaczka i jego opisu znajduje się powyżej, jak zawsze zachęcamy do tego, by zapoznać się z treścią, którą tam publikujemy. Sam znaczek, tradycyjnie dostępny jest w sprzedaży drogą korespondencyjną, wraz z innymi wcześniejszymi znaczkami noworocznymi. Przypominamy także, by nie kumulować zamówień na ostatnią chwilę. Dajcie nam czas na ich przygotowanie i bierzcie pod uwagę fakt, że ten rok jest wyjątkowo uciążliwy, także pod względem terminowości doręczania korespondencji.