Tym razem premierę znaczka dajemy z pewnym wyprzedzeniem, abyście wiedzieli, że coś w danej lokalizacji się dzieje i niebawem będzie tam znaczek turystyczny do zdobycia. Miejsce wielu z Was zapewne już zna, bo w końcu nie raz zwiedzaliście Słowiński Park Narodowy. Jeśli jednak jeszcze nie mieliście okazji gościć w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego, to wkrótce będziecie mieli drewniany pretekst, aby to zrobić.

Tak jak wspominaliśmy wyżej, znaczek w sprzedaży pojawi się za kilka dni (w przyszłym tygodniu). O dokładnej dacie jego wprowadzenia do obiegu poinformujemy Was w specjalnym komunikacie. 

Za to już teraz możecie ze spokojem pochylić się nad mapą, przejrzeć turystyczne przewodniki i wpisać Słowiński Park Narodowy i jego muzeum na listę miejsc, które w tym roku trzeba odwiedzić. Jesteśmy przekonani, że spodoba Wam się taka propozycja i mamy nadzieję, że kolejna wycieczka znaczkowym szlakiem zaowocuje niezapomnianymi wrażeniami. 

MUZEUM SŁOWIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO W CZOŁPINIE No. 1135

Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie znajduje się w zabytkowej „Osadzie Latarników” z 1871 r. W skład osady wchodzą cztery budynki: największy budynek mieszczący w przeszłości mieszkania, dawna stodoła, budynek gospodarczy i mały budynek wykorzystywany przez latarników jako miejsce pracy. Ekspozycja Muzeum prezentuje walory krajobrazu Wybrzeża Słowińskiego, tj. wartości przyrodnicze, jak i wartości kulturowe Regionu. Ekspozycja stała Muzeum znajduje się w głównym budynku, jest wyposażona w nowoczesne środki przekazu m. in. projekcje holograficzne, 3D, technologię Virtual Reality. Zwiedzanie ekspozycji umożliwiają audioprzewodniki z opcją dostosowaną do wieku odbiorcy, w 3 wersjach językowych. Muzeum jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchu, wzroku, słuchu. Ekspozycja czasowa znajduje się w historycznej stodole, w której prezentowane są m.in. legendy związane z obszarem Słowińskiego Parku Narodowego.