Każdy kolekcjoner wie, że aby zdobywać kolejne znaczki kolekcjonera czasem potrzeba kuponów Joker. Te znaleźć można na znaczkach okolicznościowych, których w ciągu całego roku wydajemy kilka. Wśród takich znaczków są egzemplarze wydawane jednorazowo, ale mamy też kilka serii ukazujących się co roku.

Jedną z nich są znaczki okolicznościowe wydawane z okazji Wrocławskiej Krajowej Wystawy Kolekcjonerskiej. I dziś właśnie prezentujemy piąty znaczek z tej serii, zwiastujący XXIV wystawę. O szczegółach przeczytacie poniżej lub na podstronie znaczka, gdzie dodatkowo zamieściliśmy linki do stron organizatora wystawy.

Znaczek dostępny będzie oczywiście od 12 maja, ale celowo dajemy informację już teraz, abyście mogli sobie zaplanować wyjazd do Wrocławia. Kto nie może, będzie oczywiście mógł zakupić znaczek po wystawie, podobnie jak to było w latach ubiegłych.  

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z tematyką tegorocznej wystawy i zapraszamy do wizyty na stronie internetowej Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu.

ZO - XXIV WROCŁAWSKA KRAJOWA WYSTAWA KOLEKCJONERSKA - TRANSPORT

XXIV Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska – Wrocław 2022 „TRANSPORT”, planowana jest w dniach 12-15 maja 2022 roku będzie miała charakter stacjonarny lub wirtualny. Pokaz stacjonarny odbędzie się w auli Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego na Placu Solidarności nr 1/3/5 lub wirtualnie w Internecie. Na wystawie pokazane zostaną zbiory kolekcjonerskie, których motywem przewodnim będzie transport. W roku 2022 obchodzimy 180. rocznicę uruchomienia na Ziemiach Polskich pierwszej linii kolejowej Wrocław-Oława oraz w decydującą fazę realizacji wejdą dwie nowe linie tramwajowe we Wrocławiu. Zaprezentowane zostaną zbiory pocztówek, znaczków pocztowych, monet, kart telefonicznych banknotów oraz materiały kolekcjonerskie związane z Ignacym Łukasiewiczem. Celem realizacji wystawy jest integracja środowiska kolekcjonerskiego, dotarcie do nowych kolekcjonerów, zachowanie i uchronienie historycznych pamiątek od zniszczenia i zapomnienia, edukacja młodzieży oraz podzielenie się wiedzą z odwiedzającymi wystawę. W dniu 14 maja 2022 wystawa będzie uczestniczyła w planowanej na ten dzień tzw. Nocy Muzeów.