Zapewne wiele razy widzieliście przedstawiony obok obrazek, bo często kartoniki z tymi grafikami dołączaliśmy do przesyłek, jakie wysyłaliśmy. Często pytaliście nas, co to jest i, jako że temat ten był poruszany ostatnio w 2013 roku, postanowiliśmy go odświeżyć. Jednak piszemy o tym także dlatego, że już niebawem takich kartoników roześlemy więcej, prosząc Was o pomoc w dotarciu do nowych miejsc znaczkowych. Przechodząc do sedna sprawy, zaczniemy od tego, czym są owe kartoniki mylone z zakładkami. To zaznaczeniówki, czyli takie wizytówki, za pomocą których możecie poprosić zarządcę o wprowadzenie znaczka.

Jak widzicie, jedna strona zaznaczeniówki jest zadrukowana, a na drugiej spokojnie możecie napisać krotki tekst, a nawet przybić swoją turystyczną pieczątkę.

W czasach kiedy znaczki w Polsce się rozkręcały, zaznaczeniówki masowo doręczano do turystycznych atrakcji i jeszcze teraz zdarza się, że ktoś nam o nich wspomina przy okazji wprowadzania nowego znaczka. Na zaznaczeniówkach najczęściej wpisywało się prośbę o wdrożenie znaczka, ale równie często były tam też podziękowania. Turyści pisali m.in. tak:

- świetne miejsce godne znaczka turystycznego, bardzo prosimy o jego wprowadzenie,

- dziękujemy za pokazanie pięknej wystawy i prosimy o znaczek turystyczny w tym muzeum,

- byłoby pięknie, gdybyście mieli Państwo u siebie ZT

- zachęcamy do ogólnopolskiej gry turystycznej i wdrożenie u siebie znaczków turystycznych, wrócimy z chęcią ponownie,

Główny przekaz zaznaczeniówki to: „Byliśmy tu... w poszukiwaniu Znaczka Turystycznego. Zaznacz się, a na pewno tu wrócimy”, pozostałe formy przekazu zależą już tylko od pomysłowości turysty/kolekcjonera.

Zaznaczeniówki będzie można zostawiać w miejscach, które Waszym zdaniem zasługują na własny znaczek turystyczny. Być może dzięki temu uda się dotrzeć do takich miejsc, w których jeszcze o znaczkach nie rozmawialiśmy. Na pewno jeszcze nie raz ruszycie na szlak w tym roku i dzięki temu będziecie mogli pomóc w rozszerzaniu znaczkowej idei. Pamiętajcie też o tym, że warto dodatkowo zainteresować rozmówcę i pokazać czym są znaczki oraz o nich opowiedzieć. Zaznaczeniówki będziemy dodawali do każdego zamówienia, jakie wpłynie do nas od dzisiaj.