CHARYTATYWNY ZNACZEK TURYSTYCZNY – NIECH ŻYJE UKRAINA!

Drodzy kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych.

Po 77. latach spokoju i pokoju, Europie przyszło ponownie stawić czoła wojnie i nienawiści. Od kilku dni wrogi reżim atakuje naszych sąsiadów na Ukrainie, dopuszczając się zbrodni wojennych na bratnim narodzie. Nie możemy patrzeć na to zło, cierpienie niewinnych ludzi i zaskoczenie całego świata, ale jak większość ludzi, duchem i sercem, jesteśmy z ukraińskimi braćmi.

Byliśmy z nimi także w lutym 2014 roku, kiedy na znaczkowym FB napisaliśmy: „Idea Znaczków Turystycznych nigdy nie wkraczała, i nigdy nie będzie, na teren polityki. Polityka jest nam wręcz obca. Ale nie są nam obce losy ludzi, którzy umierają, ich cierpienie, ból i osamotnienie... Solidaryzujemy się z cierpiącym narodem Ukrainy i jest nam po prostu smutno z powodu tego, co się stało. Taka informacja, w nawale różnych wiadomości, może nikomu nie pomoże, ale potrzeba jej wyrażenia była silniejsza“.

Dzisiaj, oprócz zapewnień solidarności, Ukraina potrzebuje konkretnej pomocy. Dlatego chcemy ją wyrazić, podobnie jak nasi czescy koledzy, poprzez wydanie specjalnego Znaczka Charytatywnego „Niech żyje Ukraina”. Jego koszt to minimum 20 zł, jeżeli ktoś ma potrzebę kupić go za większą kwotę, nie stawiamy przeszkód. Znaczek ten można zamówić w naszej centrali przy uzupełnianiu kolekcji lub osobno, ale wtedy musimy naliczyć opłatę za przesyłkę. Dochód ze sprzedaży Charytatywnego Znaczka Turystycznego przekażemy w całości na konto zbiórki POMOC DLA UKRAINY, prowadzonej przez Caritas Polska. Wypis z takiej zbiorowej wpłaty będziemy raz w miesiącu upubliczniać. Motywem Charytatywnego Znaczka Turystycznego jest posąg bogini z Placu Niepodległości w Kijowie, symbolizujący niezależność Ukrainy i upamiętniający uzyskanie niepodległości.

Zachęcamy do wsparcia tego projektu, dzięki czemu i Wy możecie mieć realny wpływ na pomoc Ukrainie. Niniejszy Znaczek Charytatywny będzie nie tylko cegiełką i elementem uzupełniającym Wasze kolekcje, ale i przypomnieniem, jak ulotna jest wolność, pokój i braterstwo. Mamy nadzieję, że stanie się też przestrogą przed podobnymi działaniami w przyszłości. Jeśli natomiast chcecie również w inny sposób przyłączyć się do pomocy Ukrainie, to gorąco do tego zachęcamy. Różnorodne organizacje prowadzą własne zbiórki i akcje, w których i Wy możecie wziąć udział.

W obliczu ludzkiej tragedii warto zjednoczyć swoje siły, aby przeciwstawić się tyranii. Pomagając Ukrainie, bronimy nie tylko naszych sąsiadów, ale także wartości dla których chcemy żyć.

Zespół Znaczków Turystycznych Polska

UWAGA ! Charytatywny Znaczek Turystyczny można zamówić wyłącznie wysyłając e-mail na adres info@znaczki-turystyczne.pl. Prosimy nie wpłacać z góry pieniędzy na nasze konto firmowe, tylko oczekiwać na wiadomość zwrotną z fakturą, w której podamy wszelkie niezbędne dane. Składając zamówienie podajemy dane osoby zamawiającej wraz z adresem oraz deklarujemy kwotę jaką chcemy wpłacić. Po otrzymaniu faktury wpłacamy dokładnie taką kwotę jak na fakturze.