Zwykle jest tak, że coś się kończy, a coś zaczyna. No i zaczął się nowy tydzień, a skończyła się droga najnowszego znaczka turystycznego do jego miejsca docelowego, do Wisły. Jednak to dopiero początek w przypadku tego znaczka, teraz dopiero się zacznie... 

Jeśli mieliście już okazję zwiedzać Wisłę, to zapewne znacie misia pokazanego na znaczku. Zresztą niedźwiadków jest w Wiśle zdecydowanie więcej, a ten akurat jest chyba najbardziej rozpoznawanym niedźwiedziem. Do innych dotrzeć można Szlakiem Niedźwiadka, któremu poświęcony jest najnowszy znaczek turystyczny.

Zachęcamy więc do zwiedzania Wisły tym właśnie szlakiem. Być może nadchodzące wakacje pozwolą na to, by odwiedzić Wisłę i zdobyć prezentowany znaczek, a przy okazji poznać inne niedźwiadki na znaczkowym szlaku. Pochwalcie się tym koniecznie. My tymczasem tylko dodamy, że wiślański znaczek jest 1155 znaczkiem w kolejności i dokładnie tysięcznym wydanym po roku 2012 o czym wspominał Zbyszek podczas Spotkania Ogólnopolskiego w Krakowie. Trzymajcie więc kciuki za kolejne znaczki, odwiedzajcie znaczkowe miejsca i bawcie się przy tym dobrze.

SZLAK NIEDŹWIADKA W WIŚLE No. 1157

Kamienne Niedźwiadki w Parku im. Stanisława Kopczyńskiego w Wiśle od lat są ulubionym i obowiązkowym punktem odwiedzin rzeszy turystów. Ogromna popularność Niedźwiadków zainspirowała do stworzenia szeregu inicjatyw wykorzystujących wizerunek słynnych rzeźb. W ten oto sposób Niedźwiadek na kuli stał się oficjalną maskotką Miasta Wisły, a jego podobizna jest wykorzystywana w wielu materiałach i gadżetach promocyjnych. Od 2018 roku, za sprawą ustanowienia Szlaku Niedźwiadka, sukcesywnie rośnie ilość miejsc, w których można spotkać kamienne misie. Szlak wyznaczają rzeźby Niedźwiadków, które swą formą nawiązują do miejsca, w którym zostały postawione. Odwiedzając poszczególne punkty szlaku, można nie tylko zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, ale również posmakować regionalnych potraw i aktywnie spędzić czas.