Od wczorajszej premiery minęło zaledwie kilkanaście godzin, a już mamy gotowy kolejny znaczek i kolejną propozycję zwiedzania niezwykle interesującego muzeum. Tym razem na znaczku przedstawiliśmy budynek z Woli Gułowskiej, w którym mieści się Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków.

Sam znaczek to turystyczne zaproszenie do poznania tego miejsca i historii, którą opowiada. Z pewnością w pierwszej kolejności do Woli Gułowskiej trafią wszyscy zainteresowani  tematem II wojny światowej i polskich formacji zbrojnych, ale mamy nadzieję, że znaczek przyciągnie tu także tych z Was, którzy dopiero co zagłębią się w ten temat. Jesteśmy przekonani, że się nie rozczarujecie.

Tradycyjnie liczymy na Waszą aktywność turystyczną i na to, że po wizycie w muzeum pozostawicie na tej podstronie stosowny komentarz. Czekamy także na Wasze relacje ze zwiedzania, które chętnie umieścimy na naszym profilu FB. A tymczasem pora na podstawową dawkę danych na temat samego muzeum.

MUZEUM CZYNU BOJOWEGO KLEEBERCZYKÓW W WOLI GUŁOWSKIEJ  No. 1032

Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej to multimedialne muzeum poświęcone ostatniej bitwie wojny obronnej 1939 r., stoczonej w dniach 2-6 października 1939 r. przez Samodzielną Grupę Operacyjną „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga, która na tych terenach stawiła opór niemieckiej 13 Dywizji Piechoty Zmotoryzowanej, której z odsieczą przyszła 29 Dywizja Piechoty Zmotoryzowanej. Pomimo sukcesów militarnych bitwa zakończyła się kapitulacją wojsk polskich. Pamiątki po bitwie, przez wiele lat znajdowane w okolicznych lasach lub na polach, ale nierzadko otrzymane przez mieszkańców bezpośrednio od żołnierzy, trafiały najpierw do izby pamięci w Szkole Podstawowej im. gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej. W 1989 r. zostały przekazane do nowo utworzonego Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków.