Tuż przed weekendem przygotowaliśmy jeszcze jedną znaczkową premierę. Znaczek turystyczny, który właśnie prezentujemy, trafił już do Drohiczyna i jeśli jeszcze w tej miejscowości nie byliście, to macie kolejny pretekst, aby nadrobić zaległości. My wierzymy, iż znaczek ten sprawi, że wielu z Was wróci w te rejony, aby jeszcze lepiej je poznać.

Prezentowany właśnie znaczek turystyczny już dotarł do celu, jednak zanim wybierzecie się do Drohiczyna, upewnijcie się, że znaczki fizycznie trafiły do sprzedaży.

A kiedy już dotrzecie na miejsce i zdobędziecie znaczek, nie zapomnijcie się tym pochwalić w naszych mediach społecznościowych. Wpiszcie również komentarz na stronie znaczka i planujcie kolejne wyprawy znaczkowym szlakiem. 

GÓRA ZAMKOWA W DROHICZYNIE No. 1129

Góra Zamkowa była przed wiekami elementem siły dawnych włodarzy Drohiczyna, którymi na przemian byli książęta ruscy, litewscy i mazowieccy. Właśnie dlatego gród był przez wieki przedmiotem politycznych rozgrywek i dynastycznych sporów. Na wałach drohiczyńskiej twierdzy rozpoczynały się wzloty i upadki świetności książąt i władców. Dzisiaj Góra Zamkowa to punkt widokowy na niezwykle malowniczą dolinę rzeki Bug. Po dawnym drohickim zamku, który wznosił się na tym miejscu przed wiekami, nie pozostał żaden ślad. Prace archeologiczne prowadzone w 2012 r. pozwoliły odkryć zarys jego kamiennych fundamentów. Na szczycie góry znajduje się obelisk wzniesiony w X rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Góra Zamkowa była również plenerem w wielu znanych polskich filmach. Andrzej Wajda kręcił tutaj m.in. "Kronikę wypadków miłosnych" oraz "Panny z Wilka".