10 września ubiegłego roku wydaliśmy kolejny w ostatnich latach znaczek dobroczynny, którego sprzedaż miała wesprzeć kościół św. Jakuba w Brzesku. Świątynia uległa częściowemu zniszczeniu po nawałnicy, jaka nawiedziła miasto w połowie lipca.

Ideą znaczków dobroczynnych jest niesienie pomocy i tak też się stało tym razem. Zmieniliśmy jednak formułę dostępności tego znaczka uznając, że znaczek przyniesie więcej korzyści na miejscu, wśród mieszkańców i pielgrzymów, którzy będą go mogli nabyć jako cegiełkę na odbudowę świątyni. Niewielką pulę znaczków zostawiliśmy w Centrali dla kolekcjonerów chcących wesprzeć tę akcję.

Ostatni znaczek sprzedaliśmy kilka dni temu, więc pora na rozliczenie wszystkich wpłat i przekazanie zebranych środków. Dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy 2889 zł, które już wpłaciliśmy na konto parafii w Brzesku. Wszystkim zaangażowanym we wsparcie tej akcji serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc. O Waszym zaangażowaniu i dobrym sercu zawsze już będzie przypominał ten znaczek, który mamy nadzieję, znalazł wyjątkowe miejsce w prywatnej kolekcji.