Sytuacja, którą dzisiaj opiszemy zdarza się u nas pierwszy raz. Nigdy nie chcieliśmy rezygnować z promowania ciekawych turystycznie obiektów, będąc przekonanymi do tego, że nawet jeśli one same nie widzą potrzeby wyjścia do turystów, to ci dzięki znaczkom będą mieli dodatkową motywację, aby taki obiekt odwiedzić i poznać ciekawe miejsca w naszym kraju.

Niestety w lutym otrzymaliśmy dość obszerną korespondencję zarządcy jednego z obiektów, który zażądał zerwania współpracy i z dniem 29 lutego wycofania wszelkich danych nt. znaczka turystycznego.

Celowo nie podajemy żadnych wrażliwych danych na temat tej osoby ani znaczka. Zaznaczymy jedynie, że chodzi o dawny znaczek 589, który w ostatnim dniu lutego zniknie z listy znaczków turystycznych na naszej stronie. Wszelkie dotychczasowe dane nt. tego krążka zlikwidujemy, bo nie mamy zamiaru tracić czasu na nikomu niepotrzebne nieporozumienia i spory. Dla nas najważniejsza jest turystyka i pokazanie turystom miejsc, które warto odwiedzić. .

Jeśli chodzi o sam znaczek, to chwilowo w miejscu tym pozostanie luka. Zapełnimy ją jednak i nowy znaczek również otrzyma numer 589. Z góry wyjaśniamy, że robimy to wyjątkowo i tylko po to, aby turyści, którzy nie mieli okazji zwiedzić obiektu promowanego dotychczasowym znaczkiem, mogli posiadać ciągłość kuponów, co jest niezbędne do udziału w grze kolekcjonerskiej. W grze bierze udział tylko jeden kupon 589, w zależności od tego jakie miejsce odwiedził turysta. A jeśli się zdarzy, że ktoś zdobył wcześniejszy znaczek i ten, który go zastąpi, to rzeczą zrozumiałą jest, że do gry dopuszczony zostanie tylko jeden kupon. Oczywiście wycofanego znaczka w sprzedaży korespondencyjnej nie otrzymacie. Grafika użyta na znaczku jest zastrzeżona, a my przestrzegamy prawa.

Za zaistniałą nie z naszej winy sytuację przepraszamy. Mamy nadzieję, że choć w części rozumiecie podjęte przez nas kroki. Działamy dla dobra turystyki i znaczków turystycznych, dlatego takie działanie, a nie inne.