Wolne miejsce w wykazie znaczków wielu kolekcjonerom nie dawało spokoju, doprowadzając do snucia rozmaitych domysłów nt. miejsca, w którym pojawi się ten znaczek. Dziś wszystko się wyjaśniło, dlatego wszem wobec i każdemu z osobna oznajmiamy, że znaczek nr 1122 na stałe zadomowił się w Rawiczu.

Najnowszy znaczek zdobędziecie w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej mieszczącym się przy muzeum Ziemi Rawickiej. Niech więc ten fakt będzie kolejnym pretekstem do odwiedzin rawickiego muzeum, gdyż jak zapewne wiecie, w tego typu placówkach cały czas się coś zmienia i nawet po kilku miesiącach można zobaczyć nowe wystawy i eksponaty. Natomiast po zwiedzaniu muzeum warto dokładnie zwiedzić miasto i zobaczyć, jakie jeszcze zabytki czekają tu na turystów.

Kolejny raz zapraszamy do zwiedzania Rawicza, jak widzicie godnych uwagi miejsc jest tu sporo i  z pewnością każdy turysta znajdzie coś, co go zainteresuje. Znaczek dziś dotarł na miejsce, więc zapewne jutro będzie już czekał na pierwszych zdobywców.

KOŚCIÓŁ CHRYSTUSA KRÓLA I ZWIASTOWANIA NMP W RAWICZU No. 1122

Rawicka fara została zbudowana w latach 1900-1902 i reprezentuje styl neogotycki w architekturze. Do czasu jej powstania rolę kościoła parafialnego pełnił kościół franciszkanów reformatów pw. św. Antoniego Padewskiego. Konsekrowana w 1907 roku świątynia jest dziełem architekta Alexisa Langera. „Czerwony kościół”- jak potocznie nazywają go mieszkańcy - zwraca uwagę poprzez strzelistą, wysoką na 50 m wieżę. Trzynawowa budowla zwrócona jest wejściem głównym na stronę zachodnią, okna zdobią witraże. Wewnątrz zobaczyć można drewnianą ambonę, imponujące sklepienie kolebkowo-żebrowe oraz cztery ołtarze. W ołtarzu bocznym, po prawej stronie od głównego, centralne miejsce zajmuje słynny obraz Matki Boskiej Rawickiej z 1871 roku autorstwa Carla (Karla) Wohnlicha. W przykościelnym parku znajdują się: figura św. Stanisława Kostki, kapliczka z rzeźbą Matki Boskiej Rawickiej autorstwa Romana Dworaka, na plantach natomiast, obok kościoła, stoi pomnik św. Jana Pawła II.