WIDGET APLIKACJI "ZNACZKI TURYSTYCZNE"

logoApAndroidWiemy już, że z aplikacji "Znaczki Turystyczne" wspierającej kolekcjonowanie Znaczków Turystycznych korzysta coraz więcej osób. Z myślą o nich powstał właśnie ten artykuł, w którym pokrótce omówimy ostatni dodatek, który bądź co bądź odkryliśmy przez przypadek dzięki jednemu z kolekcjonerów.

A wszystko miało miejsce w Czechach gdzie podczas spotkania kilku znaczkowych kolekcjonerów na szlaku okazało się, że jeden z nich ma w telefonie widget pokazujący najbliższe ZT w okolicy z podaniem odległości do danego ZT i ikonką z linkiem do mapy.

Widget niby prosty, ale jakże przydatny dla łowców ZT, tym bardziej że w ramach ustawień można filtrować informacje jakie znaczki mają być wyświetlane. I tak możemy sobie ustawić by pokazywało nam wszystkie ZT, jak również tylko te, których nie posiadamy lub tylko oznaczone w aplikacji jako planowane do zdobycia.

ANDRTZ7

 

ANDRTZ8

Opcji jest kilka i na pewno każdy ustawi tą odpowiadającą jego zapotrzebowaniu. W ustawieniach widgeta można jeszcze ustalić ilość wyświetlanych pozycji i np. czas odświeżania danych. Dodatek ten jest niezwykle pomocny, szczególnie w nieznanym terenie lub wtedy gdy nie przygotujemy się do wycieczki i nie mamy pojęcia jakie ZMT znajdują się w okolicy. Instalacja widgeta jest bardzo prosta. Wytarczy wejść w zakładkę "widgety" na swoim telefonie i odnaleźć ten o nazwie "Znaczki Turystyczne". Przytrzymując palcem wizerunek widgeta uaktywnimy pulpit, na który w odpowiadające nam miejsce przeciągamy zaznaczone okienko. Następnie wystarczy już tylko potwierdzić wyświetlone ustawienia i mamy zainstalowany widget, który widoczny będzie na pulpicie naszego telefonu/tabletu.

ANDRTZ9

 

ANDRTZ10

Mamy nadzieję, że dzięki temu krótkiemu artykułowi dowiedzieliście się czegoś o naszej znaczkowej aplikacji i podobnie jak my będziecie z niej zadowoleni. Wszelie pytania dotyczące aplikacji można wpisywać na naszym forum w dziale "Narzędzia" i dalej w temacie dotyczącym danej aplikacji