Już od kilku tygodni wielu z Was czekało z niecierpliwością na pojawienie się tego znaczka. Jak co roku, z jego wydaniem czekaliśmy do ostatniej chwili wiedząc, że czasem jeszcze w grudniu pojawiają się stosowne uchwały, które mogą rzucić zupełnie inne światło na wybór patrona nadchodzącego roku. 

Od wielu lat motywem przewodnim Noworocznych Znaczków Turystycznych jest ustanawiany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronat nad rokiem. Stanowią go zwykle ważne historyczne wydarzenia i zasłużeni ludzie. Spośród kilku propozycji wybieramy taką, która naszym zdaniem, w konkretnym roku, zasługuje na szczególną uwagę. Nie chcemy w żaden sposób umniejszać zasług i ważności innych tematów i osób, a jedynie przybliżyć konkretną postać/wydarzenie, zmobilizować turystów do zapoznania się z dodatkowymi materiałami na ten temat i zachęcić do refleksji.

Rok 2022 został ustanowiony m.in. rokiem Marii Konopnickiej, Marii Grzegorzewskiej, Wandy Rutkiewicz, Ignacego Łukasiewicza i Józefa Mackiewicza oraz Józefa Wybickiego, któremu my poświęcamy niniejszy Noworoczny Znaczek Turystyczny.

NOWOROCZNY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2022

Link do znaczka i jego opisu znajduje się powyżej, jak zawsze zachęcamy do tego, by zapoznać się z treścią, którą tam publikujemy. Sam znaczek, tradycyjnie dostępny jest w sprzedaży drogą korespondencyjną, wraz z innymi wcześniejszymi znaczkami noworocznymi, które mamy nadzieję, już znalazły się w Waszych kolekcjach.