Wystawa Kalisz12 września o godzinie 13:00 w siedzibie Starostwia Powiatowego w Kaliszu została otwarta kolejna wystawa poświęcona zbiorom Znaczków Turystycznych oraz odznak krajoznawczych i rajdowych z mojej kolekcji pn. „Turystyka to moje życie”.

Honorowy patronat nad wystawą objął Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Po przywitaniu gości przez organizatora wystawy głos zabrałem ja opowiadając o mojej pasji, którą jest uprawiania turystyki rowerowej oraz kolekcjonerstwo odznak i emblematów związanych z turystyką. Osobny rozdział w tej pasji stanowią także Znaczki Turystyczne. 

Następnie głos zabrał pan Starosta, który zapewnił zebranych gości, że dopomoże w rozwoju turystyki na terenie powiatu kaliskiego. Dowodem tego jest ustanowiona niedawno odznaka "Szlakiem Drewnianych Kościołów Ziemi Kaliskiej". Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że powstanie w Kaliszu Znaczek Turystyczny przedstawiający budynek mieszczący Starostwo Powiatowe, a który niegdyś był Pałacem Biskupów. Moje wystąpienie zakończył cykl pytań od publiczności, na które starałem się udzielić możliwie jak najbardziej wyczerpujących odpowiedzi..

Wystawa, na której zgromadziłem liczne zbiory ze swojej budowanej od lat kolekcji, będzie czynna do połowy listopada w godzinach otwarcia starostwa. Zapraszam serdecznie.

Boguś z Kalisza

 

Spacer Historyczny w Mysłowicach