wernisazKalisz2016W dniu 25 lutego w Centrum Informacji Turystycznej w Kaliszu odbyła się kolejna odsłona wystawy z serii „Pasje Kaliszan”. Tym razem swoje zbiory Znaczków Turystycznych zaprezentował Bogusław Monczyński – pasjonat turystyki, kolekcjoner odznak turystycznych, emblematów i wspomnianych wyżej znaczków. Punktualnie o godzinie 16:00 przedstawicielka centrum przywitała zaproszonych gości. Następnie głos zabrał wystawca, który opowiedział o idei znaczka oraz swoich podróżach szlakiem Znaczka Turystycznego.

 

 

 

Na wernisaż przybyli przedstawiciele lokalnej społeczności (przedstawiciele kaliskiego oddziału PTTK, Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej oraz Cmentarza Żydowskiego), których zaciekawiła znaczkowa idea, a także kolekcjonerzy znaczków zarówno z Kalisza jak i odległego Krosna Odrzańskiego oraz Rawicza i Wrocławia. Oni również dzielili się z zaproszonymi gośćmi swoimi doświadczeniami.

Po zakończeniu wernisażu kolekcjonerzy udali się do Kawiarni Ratuszowej gdzie omówili swoje plany odnośnie kolejnych znaczków oraz wymienili się doświadczeniami związanymi z prowadzeniem i rozbudową kolekcji. Na pożegnanie wspomniana wyżej grupa udała się do mieszkania Bogusia, w którym miała okazję podziwiać resztę zbiorów, które są naprawdę bogate.

Wernisaż nie obył się bez echa w lokalnych mediach. O pasji kaliszanina napisano zarówno na stronie internetowej kaliskiego Centrum Informacji Turystycznej jak i portalach calisia.pl, faktykaliskie.pl, a także w drukowanych czasopismach lokalnych. Faktem jest, że wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem gości i z pewnością jeszcze większym przybyłych kolekcjonerów i pasjonatów turystyki. Wystawę w kaliskim CIT można oglądać do 31 maja br. Zapraszamy.

Kalisz2016