Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1078
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1078!

No. 1070 Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

GPS: 50.095913 18.263765

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1070 Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu to ogród botaniczny o charakterze naturalnego lasu. Utworzony został w 2000 r. na powierzchni 162 ha wcześniejszego lasu miejskiego Obora. Największą atrakcją jest kolekcja „Zaczarowany Ogród” z zimozielonym labiryntem w kształcie kwiatu i licznymi nasadzeniami, którą można podziwiać z usytuowanej nad nią platformy widokowej. Na terenie Arboretum znajdują się również: ścieżka edukacyjna „Zielona Klasa”, „Pożyteczne Grządki” z kolekcją roślin miododajnych, mini-zoo, ścieżka zdrowia, dwa dendrofony oraz średniowieczne cmentarzysko ciałopalne. W części leśnej największą wartością jest zachowany w swej niezmienionej ręką człowieka postaci las. Naturalne stanowiska ma tu 11 gatunków roślin objętych ochroną prawną, można tu również obserwować ptaki i słuchać ich śpiewu oraz spotkać typowe zwierzęta leśne.


Miejsca sprzedaży:
> Biuro Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, ul. Markowicka 17


06.06.2021 - dostępny bez problemów
21.05.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Adam
Nr 1070
Normalnie biuro otwarte pon- pt 7-15. Jeśli chcemy w inne dni to lepiej dzwonić
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 1070 Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu
Niedziela, fajna pogoda więc decyzja jedziemy do lasu. Jednak czy uda się zakupić znaczek? Telefon do biura, i miła pani oznajmia, że znaczek wraz z pieczątką poczeka w Mini ZOO. Dziękuję
 
Paweł Peszko
Rapid_P_P
Paweł
Aby pozyskać znaczek, należy się udać do mini ZOO. Mniej więcej w połowie, znajduje się furtka z napisem "Nieupoważnionym wstęp wzbroniony". Po pokonaniu tej furtki, kierujemy się w stronę kolejnego przejścia. Po tym już tylko kilka kroków i jesteśmy w biurze Arboretum.