Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1111
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1111!

No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa

wielkopolskie
GPS: 52.412350 16.951548

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa

Brama Poznania jest pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa. Odnaleźć tu można narrację o dziejach wyspy katedralnej, grodzie z X wieku, pierwszej siedzibie dynastii Piastów, ale także, a może przede wszystkim zmaganiu człowieka z losem, siłami natury i dążeniu do lepszego życia. Brama Poznania jest częścią Ostrowa Tumskiego, miejsca, w którym kształtowała się polska państwowość. Właśnie stąd chrześcijaństwo zaczęło promieniować na ziemie polskie. W katedrze na Ostrowie Tumskim spoczywają pierwsi władcy Polski. Przez wieki rozwijały się tu poznańskie tradycje akademickie i mecenat sztuki. Ostrów Tumski wyróżnia się także niezwykle atrakcyjnym położeniem. To wyspa usytuowana między nurtami Warty i Cybiny, którą cechuje bogactwo przyrodnicze ekosystemu nadrzecznego. Idea i misja Bramy Poznania znajduje swe źródło w rozważaniach Freemana Tildena i jego teorii interpretacji przeszłości w oparciu o dawne obiekty i nowe technologie.


Miejsca sprzedaży:
Kasa biletowa ICHOT, ul. Gdańska 2, Poznań

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 375 Brama Poznania ICHOT - Centrum Interpretacji Dziedzictwa

20.10.2021 - dostępny bez problemów
14.08.2021 - dostępny bez problemów
20.07.2021 - dostępny bez problemów
03.07.2021 - dostępny bez problemów
16.06.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Dawid Rostowski
Rambo
ZT 375
Znaczek dostępny w sklepiku z pamiątkami wraz ze znaczkiem okolicznościowym. Fajne miejsce, 1,5 h zwiedzania "na szybko", bez dodatkowych komentarzy w autoprzewodniku.
 
Dominik
ZT 375
Znaczek dostępny, nie tyle w kasie, co w sklepiku z pamiątkami. Miejsce nowocześnie urządzone, w przystępny sposób opowiadające historię tego miejsca. Polecam.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
zaintrygowany
Znaczek oczywiście zdobyty, ale na zwiedzanie zabrakło czasu. Bryła budynku może wzbudzać kontrowersje, ale mnie zaintrygowała. Poznań darzę sentymentem, więc Brama Poznania jest kolejnym dodatkowym pretekstem, żeby przyjechać tu na dłużej i bez pośpiechu zwiedzić ICHOT. Świetnie zaopatrzona w wydawnictwa o historii Poznania i Wielkopolski sklepik przy szklanym moście. Duży plus!
 
Dariusz Lutoborski
Lutodar
Brama Poznania ICHOT
ZT dostępny bez problemów
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Warte zwiedzenia, ciekawa przygoda dla dzieci z audio przewodnikiem. Znaczek 7 zł. Bilety normalny i ulgowy razem 30 zł. Polecamy!
 
Sławomir Słomiński
Sławomir Słomiński
Miejsce ciekawe
Znaczek
Kto chce przypomnieć sobie lekcje historii o powstaniu państwa polskiego w nowoczesnym multimedialnym wydaniu, gdzie przewodnik jest w twoim uchu, warto odwiedzoć.
 
Joanna Wiese
Kidakaszalaja
miejsce godne polecenia
ZT dostępny bez problemów
 
Andrzej Szafrański
Aszki
Prawdziwa brama Poznania
Od tego miejsca powinno się rozpoczynać zwiedzanie Poznania!
Historia miasta oddziałująca na wszystkie zmysły.
Polecam wspólny bilet na Ostrów Tumski (Brama ICHOT, Muzeum Archidjecezjalne i Rezerwat Archeologiczny - muzeum i rezerwat na razie jakoś bez znaczka) i poznacie historię miasta dosłownie gruntownie.
I znowu rysunek na ZT nie oddaje idei tego wspaniałego miejsca.
 
karolina
miejsce z pomyslem
Znaczek dostepny bez problemu..miejsce na super zabawe w detektywa dle dzieci.multimedialne prezentacje zdradzane zagadki tajemnicza sztaba zlota i na koncu nagroda..warto sluza przejsc do fortu po drugiej stronie rzeki i pobawic sie w gre miejska z lornetka i kompasem
 
Michał Barański
Michał Barański
ZT
Zgadzam się, nietuzinkowe miejsce. Znaczek bez problemu.
 
Marlena i Jacek Treichel
Marlena i Jacek z Pokrzywna
Brama Poznania
Niesamowite miejsce. Wiedza podana w nowoczesny i interesujący sposób. Polecamy jak najbardziej. Znaczek w cenie 7 zł sprzedawany w miejscu doskonale widocznym, a sprzedawca również pasjonat zbierania ZT.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 375
Znaczek w standardowej cenie, ZO 28 już brak.
Przychylam się do opinii Grzegorza, że betonowy klocek, trochę szpeci krajobraz, ale mimo wszystko warto tu zawitać. I koniecznie zwiedzić cały Ostrów Tumski, polecam!
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.357
To miejsce które trzeba odwiedzić. Znaczek w cenie 7 zł
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
ICHOT
Nie bardzo wiem co napisać bo i opisać to miejsce jest trudno. Tak nowoczesnego muzeum (o ile to jeszcze jest muzeum) jeszcze nie widziałem. Po prostu trzeba tam iść, zobaczyć, wysłuchać i przeżyć to samemu. Dodatkową atrakcją jest możliwość wypożyczenia audioprzewodnika, z którym można zwiedzić całą wyspę na co niestety nie starczyło mi czasu. Żeby jednak nie było zbyt pięknie to z zewnątrz ten betonowy kloc strasznie szpeci krajobraz:)
 
Hubert A.
Hubert
ICHOT
Na wizytę w tym miejscu czekaliśmy długo, bo jakoś nigdy nie było dobrej okazji. Tym razem wziąwszy ze sobą Cieluszka całą zgrają nawiedziliśmy muzeum i jesteśmy zafascynowani. Eksponatów tradycyjnych tu nie ma - wszystko jest interaktywne, zaczynając oczywiści od przewodnika. Całość to subtelna gra multimediów odpowiednio zaprogramowana, ale dzięki temu można tu stracić poczucie czasu. Ostrów Tumski znam bardzo dobrze, ale po wizycie w ICHOT stwierdzam, żę moja wiedza jest uboga i mam nawet wrażenie, że niebawem wrócę tu ponownie. Super, że znaczek wreszcie zagościł w tej części Poznania i aż prosi się by także katedra go posiadała.
 
Samanta
ZT
Nowoczesne, fascynujące miejsce, które warto odwiedzić. Znaczek do kupienia bez problemu, w cenie 7 zł. Dodatkowo można przystawić pieczątkę w dzienniku.
 
Dana
ICHOT
Znaczek zakupiłam, ale niestety zbyt mało czasu przeznaczyłam na zwiedzanie przed IV Wielkopolskim Spotkaniem Kolekcjonerów ZT. Następnym razem zwiedzę na pewno. W tej okolicy jest przystanek autobusu jadącego do Biedruska, gdzie jest ZT do zdobycia, więc będzie po drodze.
 
-Maciej-
Brama Poznania ICHOT
09-04-2016 r.
Przyznam, iż wyszedłem z Bramy tylko ze znaczkiem (nie zwiedzając, gdyż po zwiedzaniu muzeów na terenie Poznania nie starczyło juz czasu na Bramę) udając się na IV wielkopolskie spotkanie kolekcjonerów ZT do restauracji Hyćka, (dla nie znających naszej gwary poznańskiej hyćka to czarny bez) na którym okazało się, iż jest tam dodatkowo dostępny znaczek okolicznościowy No.40028 Jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski.
Wybierając się następnym razem w okolice Poznania obiecuję nadrobić zaległości i zwiedzić bramę wraz z rodzinką.
 
Marta i Michał
No.375
Długo czekaliśmy na powstanie tego znaczka, ale wreszcie marzenie się spełniło. Dziś w ICHOT powiększyliśmy kolekcję o kolejny krążek.
Cztery sale przeprowadzą Was przez historię kolebki państwa polskiego, jaką jest Ostrów Tumski. Dwie godziny zwiedzania i jednocześnie zabawy zapewnione! Więcej informacji nie zdradzamy, bo to miejsce obowiązkowe na mapie każdego kolekcjonera. Grzechem byłoby wyjść z Bramy Poznania tylko ze znaczkiem, bez zwiedzania.
Znaczek do dostania w stoisku z pamiątkami w głównym holu w cenie 7 złotych. Widoczny na pierwszy rzut oka, przy kasie dostępne znaczkowe ulotki i zakładki.
Wg uzyskanych informacji od premiery sprzedano ich już ok. 20 sztuk, co uznajemy za bardzo dobry wynik. Niestety do tej pory nikt nie zamieścił komentarza, ani nie zaznaczył dostępności. Być może byli to "nowi" kolekcjonerzy. ;-) Niemniej, mobilizujemy Was do działania, gdyż ICHOT uważnie śledzi swój profil!