Na dzień dzisiejszy w Polsce są 874 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 874 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 862 Dwór Mościbrody

GPS: 52.107921 22.290950

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 862 Dwór Mościbrody

Mościbrodzki folwark powstał prawdopodobnie w pierwszej połowie XIX w., gdy właścicielem był Józef Jarząb. Wzniesiono wtedy dwór, budynki gospodarcze i czworaki. Zabudowania otaczał kompleks hodowlanych stawów oraz park krajobrazowy. Właściciel poległ podczas powstania styczniowego, a Mościbrody zostały skonfiskowane na rzecz zaborcy. Jeszcze W 20-leciu międzywojennym posiadłość rozwijała się i była prężnie działającym gospodarstwem, za sprawą dzierżawcy Stanisława Glogera. Dwór nie został zniszczony podczas II wojny światowej, ponieważ stacjonował tu oddział niemieckiej policji. W czasach PRL, folwark został upaństwowiony i przekazany w zarządzanie Państwowemu Gospodarstwu Rybackiemu. Losy dworu w Mościbrodach uległy odmianie, gdy w 2001 r. trafił on w ręce prywatnych właścicieli, których ambicją było odtworzenie majątku zgodnie z jego oryginalnym wyglądem. Dbałości o detale architektoniczne towarzyszyła troska o odrodzenie w tym miejscu dawnego ducha ziemiańskiego. Dziś mieści się tu dostępna dla wszystkich restauracja oraz pokoje gościnne.


Miejsca sprzedaży:
Dwór Mościbrody - Restauracja Dworska , Mościbrody 52


14.09.2019 - dostępny bez problemów
12.09.2019 - dostępny bez problemów
12.09.2019 - dostępny bez problemów
25.08.2019 - dostępny bez problemów
23.08.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzykos
Krzykos
ZT 862
Stojak ze znaczkami widoczny w gablocie usytuowanej w holu Restauracji Dworskiej, cena standardowa.
Dwór i pozostałe budynki starannie odnowione, zadbany park, zarybione stawy, po których można popływać łodzią lub kajakiem i smaczne posiłki w restauracji, sprawiają, że to fajne miejsce na spędzenie dnia.
 
Serfuszko.
ZT-862
Znaczek zdobyty.Obiekt pieczołowicie odnowiony i wyposażony,obsługa bardzo miła.Oprócz spaceru po parku polecam bardzo dobre jedzenie oraz wypoczynek w pokojach
dworskich. Osobiście sprawdziłem i wszystkim polecam.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Udało się zakupić pierwszy znaczek. Znaczki wyeksponowane na stojaczku w szklanej gablotce. Cena standard. Dostępna również pieczątka. Miejsce zadbane, można pospacerować, obejrzeć zabudowania i niedaleko położone stawy.