Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1078
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1078!

No. 1077 Folwark Mnichy

GPS: 52.540870 15.982068

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1077 Folwark Mnichy

Folwark Mnichy znajduje się w powiecie międzychodzkim w dolinie niewielkiej rzeczki Kamionki. Obecny budynek dworski pochodzi z 1908 roku, jednak w bryle tej budowli znaleźć można pozostałości osiemnastowiecznego budynku, wzniesionego jeszcze przez rodzinę Sczanieckich. Budynek ten wzniesiony został na planie prostokąta. Fasada z charakterystycznym ryzalitem mieszczącym wejście główne. Jej szczyt wieńczy ozdobny ryzalit z figurą putta z rogiem obfitości oraz ozdobnymi wazami na zakończeniach fryzu. Całość udekorowana jest roślinnymi girlandami i owalami. W skład zespołu folwarcznego wchodzi także zbudowany z czerwonej cegły, na kamiennej podmurówce, budynek rządcówki z 1868 roku. Budynek ten z dworem połączony jest filarową galerią. Ponadto zespół folwarczny tworzy także stajnia z powozownią, budynek dawnej stodoły, a także gołębnik i gorzelnia. Do części dworskiej przylega zabytkowy park, założony w XIX wieku z historycznymi okazami drzew i krzewów. Na terenie folwarku mieści się ponadto izba rybacka, prezentująca bogate tradycje rybackie w regionie.


Miejsca sprzedaży:
> Folwark Mnichy, Mnichy 3/1


06.06.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
06.06.2021 - dostępny bez problemów
06.06.2021 - dostępny bez problemów
05.06.2021 - dostępny bez problemów
04.06.2021 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Alicja
VIATRIX
Piątego czerwca 2021 roku byłam uczestnikiem Rajdu Tropem Znaczka Turystycznego. Zwiedziliśmy: Sieraków - Muzeum Zamek; Chalin- Ośrodek Edukacji Przyrodniczej (tu w przyszłości też będzie znaczek!);Prusim (aż trzy znaczki turystyczne) Dwór w Prusimiu,Skansen Olandia w Prusimiu – wiatrak typu Holender,Skansen Olandia w Prusimiu – wiatrak typu Paltrak; Folwark Mnichy - znaczek turystyczny świeżynka :) Meta czekała na nas w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej - Mniszki i owszem znaczek turystyczny obrazujący warsztaty ginących zawodów.
 
Marek
Re: VIATRIX
Potwierdzam, zdobyłem tego dnia sześć znaczków turystycznych do kolekcji.
 
Roman Binder
borsuk
Znaczek
Obiekt odwiedziłem 2 czerwca i znaczek nabyłem z pewnymi problemami gdyż jest to miejsce prywatne i do końca nie wiadomo było gdzie on jest sprzedawany. Na znaczku jest reprezentacyjny budynek ale znaczek jest sprzedawany w biurze obok w czerwonym budynku.
 
Paweł Peszko
Rapid_P_P
Paweł
Dzisiaj (Niedziela) wracając z nad morza, postanowiliśmy odwiedzić Folwark. Niestety nigdzie w internecie nie znaleźliśmy informacji o dniach i godzinach otwarcia, nie było też numeru kontaktowego. Pojechaliśmy w ciemno i niestety nie udało nam się zwiedzić obiektu, ponieważ był zamknięty. Dzwonienie (nieopisanym)domofonem przy bramie też nie pomogło. Szkoda, bo obiekt wydawał się interesujący.