Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1165
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1165!

No. 1116 Jezioro Jeziorak - Pojezierze Iławskie

GPS: 53.608716 19.559886

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1116 Jezioro Jeziorak - Pojezierze Iławskie

Jeziorak - perła regionu, która gwarantuje relaks i wypoczynek w otoczeniu przyrody oraz idealne warunki do żeglugi. Jezioro rynnowe położone w północno-wschodniej Polsce w obrębie Pojezierza Iławskiego. Jeziorak jest najdłuższym oraz szóstym pod względem powierzchni jeziorem w Polsce, bogatym w liczne zatoki oraz szesnaście wysp. Połączone jest z Kanałem Elbląskim, oraz kanałem Dobrzyckim do Zalewa. Na szklaku wodnym mamy aż trzy ekomariny: w Iławie, Siemianach i Zalewie. Zachodni brzeg jeziora jest zalesiony, natomiast po wschodniej stronie przeważają łąki. Iława leży na południowym krańcu Jezioraka. Jezioro Jeziorak jest bogate w różnorodne gatunki ryb. Jest też miejscem życia wielu ciekawych gatunków ptaków. Położenie Jezioraka, a także jego charakterystyczna linia brzegowa powoduje, iż jest to raj dla kajakarzy, miłośników rowerów wodnych, jachtów oraz motorówek. Największą atrakcją zaś są rejsy statkiem Ilavią wokół największej wyspy śródlądowej Wielkiej Żuławy, na której według legendy, żył niegdyś smok z Scholtenbergu.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna w Iławie, ul. Niepodległości 13, Iława


13.08.2022 - dostępny bez problemów
28.07.2022 - dostępny bez problemów
25.07.2022 - dostępny bez problemów
05.07.2022 - dostępny bez problemów
19.06.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Mierzwa
Radzioactive
1116
Charakterystyczne, wielkie jezioro, którego nie sposób jest objąć wzrokiem choćby w połowie. Obejście go wokół byłoby z pewnością nie lada wyzwaniem, rozłożonym na kilka dni. Ciekawe są także liczne, wyłaniające się znad tafli jeziora wyspy. Znaczek dostępny bez problemu w chyba najlepszej informacji turystycznej jaką było mi dane odwiedzić - w iławskim ratuszu.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
1116
Najdłuższe jezioro w Polsce w wiosennej aurze prezentuje się znakomicie i czeka na otwarcie sezonu. Znaczek w IT w cenie 8 zł.
 
Ewa
1116. Jezioro Jeziorak - Pojezierze Iławskie
Samo miasto - przeciętne. Ale Iława jest piękna i czarująca dzięki Wyjątkowej Kobiecie pracującej w IT. Miła, pomocna, uśmiechnięta, z ogromną wiedzą o mieście i okolicach... nie sposób wymienić wszystkich pozytywnych cech Pani, która jest Prawdziwym Skarbem i Wizytówką Iławy. Wyszłam z IT bogatsza o wiedzę i masę materiałów promujących rejon, zaopatrzona w znaczki turystyczne, uzupełnionym o kolejne pieczątki Dziennikiem Kolekcjonera. Polecam :-)