Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1114
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1114!

No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu

małopolskie
GPS: 49.956018 20.836767

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu

Wojnicz – miasto w woj. małopolskim na trasie między Tarnowem, a Krakowem, diecezja tarnowska. Parafia istnieje od końca XI w. Obecny kościół w najstarszych partiach został wzniesiony w poł. XV w., a następnie przebudowany w 1773 r. W wieku XX dobudowano nawy boczne oraz wieżę. Kościół w najstarszych partiach gotycki, w nowszych barokowy i pseudobarokowy. Murowany z kamienia i cegły, otynkowany. W nawie i kaplicach polichromia rokokowa wykonana przez Jana Neydorfera w 1768 r. W prezbiterium i nawach bocznych wykonana przez Macieja Makarewicza w latach 1953-1956. Wnętrze wypełniają ołtarze i obrazy z XVIII w. w tym osiem obrazów Tadeusza Kuntza z 1754 r., chrzcielnica z XV w. oraz stalle z XVIII w. Kościół wojnicki został podniesiony do rangi kolegiaty w 1621 r. W XVIII w. władze austriackie zniosły kolegiatę a w roku 2014, decyzją Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża została przywrócona kościołowi godność kolegiaty i utworzono przy niej Kapitułę. Kolegiata znajduje się na szlaku Drogi św. Jakuba „Via Regia”.


Miejsca sprzedaży:
Biuro parafialne, Pola Archidiakonów Wojnickich 2

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 195 Kolegiata św. Wawrzyńca w Wojniczu

16.10.2021 - dostępny bez problemów
01.10.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
30.07.2021 - dostępny bez problemów
12.11.2020 - dostępny bez problemów
14.10.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Anna Farat Szydek
Anna Farat Szydek
ZT
Przy parafii jest info, który z księży ma dyżur. Dziś pełnił je ks. Mariusz. Z gotówki przyjmują "co łaska". Kościół był otwarty bo przy sobocie pan ogrodnik robił porządki okołokościelne, tak na ndz. Organy zwracają zawsze moją uwagę. To już nasz 9 znaczek w kolekcji "10".
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Parafii obok kościoła.

Najlepiej mieć odliczoną gotówkę.

Sam Kościół obejrzeliśmy zza drzwi.
 
Maciek
Maciek
Wojnicz, kolegiata św. Wawrzyńca
Biuro parafialne czynne w godzinach 8 - 9, ale przy domofonie jest informacja,  pod jakim numerem jest ksiądz dyżurujący. Przyjął mnie ksiądz Bartosz, przemiła osoba, która jako że nie miałem drobnych, a nie miał jak wydać reszty, zaproponował, żebym ZT wziął za darmo. 
 
Sama kolegiata za sprawą wieży widoczna już z daleka. Obok oryginalna, drewniana dzwonnica. Kolegiata była akurat zamknięta, ale udało mi się obejrzeć wnętrze przez przeszklone drzwi wewnątrz kruchty.
 
Rafał
Rafał
No. 195
Nie pierwszy to raz kiedy biuro parafialne jest czynne, w tym przypadku w godz. 8-9. Dobrze, że jest aplikacja ZT dzięki której znaczek otrzymam. Sam budynek nie powalił mnie na kolana.
 
Bartłomiej Lubaś
Bart
ZT 195
Znaczek dostępny bez problemu, czasem możę nie być ksędza dyżurnego to trzeba dzwonić do ks. Proboszcza. Bardzo miłe przyjęćie, kościół cudny :)
 
Mateusz Leś
Mateusz Leś
nieczynne
Mimo tego iż jest ksiądz dyżurujący to żaden domofon nie odpowiadał. Trzeba będzie wrócić kiedy indziej.
 
Artur Baranowski
Beuthen
Znaczek nr 195
Trafiłem na księdza dyżurującego i bez problemu nabyłem znaczek pomimo, że była sobota. Sam kościół bardzo ładny, godny odwiedzenia.
 
Ola
195
Ciężko zdobyć ten znaczek. Byliśmy znów, 19.06.17 r. w godzinach wieczornych, ale w kościele akurat odprawiano nabożeństwo. Nie było nikogo, kogo można by zapytać o znaczek..
 
awteam
godziny otwarcia
Nie udało nam się kupić Znaczka, bo Kancelaria Parafialna (nie wiem czy to to samo co biuro, ale pewnie tak) otwarta w godzianch 8-9 z wyłączeniem wtorków i niedziel, albo po wieczornej mszy, która jest o 18. Dzwonienie w innym terminie nic nie dało... spróbujemy kiedy indziej.
 
Grzegorz
Wojnicz
Trafiłem akurat na godziny otwarcia kancelarii więc  znaczek kupiony bez problemu za 7 zł. Warto obejrzeć też dewniany kościół chociaż jest akurat w remoncie.
 
Samanta
ZT
Kancelaria parafialna czynna 8.00-9.00. Wprawdzie pisze, że jest dyżurny ksiądz, ale niestety nie do namierzenia. Żaden domofon nie odpowiada. Obeszłam wszystko, nigdzie nikogo ani w kościele ani poza nim. Więc ze znaczka nici
 
Leszek
Wojnicz
Aby "nie pocałować klamki" i wrócić bez znaczka, to jednak trzeba wcześniej chyba dzwonić do biura i umówić się. Następnym razem może będzie więcej szczęścia.