Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1111
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1111!

No. 103 Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka

GPS: 49.407682 20.933408

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 103 Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka

Decyzja o budowie kolei linowej na Jaworzynę Krynicką zapadła w 1957 roku jednak z różnych powodów nie doczekała się realizacji. Powrócono do pomysłu dopiero w 1995 roku, a rok później rozpoczęto budowę kolejki. W rezultacie powstała dwuodcinkowa trasa o długości ponad 4 km (Krynica-Czarny Potok, Czarny Potok-Jaworzyna Krynicka). Obecnie na Jaworzynie Krynickiej jest 7 tras narciarskich o łącznej długości ponad 7 km. Trasy te znajdują się na zboczach Jaworzyny (1114 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim nieopodal Krynicy-Zdroju. Jaworzyna Krynicka jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce.


Miejsca sprzedaży:
> Górna stacja kolejki - Kiosk z pamiątkami

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 103 Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 103 Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 103 Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka

30.08.2021 - znaczek zbyt drogi
27.08.2021 - dostępny bez problemów
23.08.2021 - znaczek niedostępny
22.08.2021 - znaczek zbyt drogi
15.08.2021 - znaczek zbyt drogi

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 103 Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka
ZT dostępny w sklepiku z pamiątkami przy górnej stacji kolejki
 
Maciek
Maciek
Kolejka gondolowa na Jaworzynę Krynicką
Na liście rozwijanej brakuje opcji - "Zamknięte, dostępny". W związku z sytuacją sanitarną zarówno karczma jak i kiosk z pamiątkami przy górnej stacji kolejki są zamknięte do odwołania. Jakkolwiek sam ZT jest dostępny, co widać przez szybę kiosku.

Sama kolejka kursuje co 30 minut, wjazd gondolą trwa około 10 minut. Koszt w obie strony 32 zł. Z góry przy dobrej pogodzie widać pasmo Tatr Wysokich.
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 103
Jeszcze dodatkowa przyjemność w postaci jazdy kolejką.
 
Marcin
No.103
Kolejka gondolowa czynna w godz.9:30-17,cena w obie strony 37 zł,w jedną 20 zyli(normalny).Na górze otwarte do godz.17,pozostaje schronisko PTTK-u.Z Jaworzyny blisko Runek ok.1h,dalej odbicia do dwóch schronisk,w jednym brak ZT.Dojście 0:30h o drugiego ok.2h.Jak będziecie w Krynicy Zdrój polecam Prywatne Muzeum Łowiecko-Myśliwskie na ul.Halnej-kierunek krynicka stacja GOPR-u pozdrawiam
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Jaworzyna
ZT dostępny w sklepiku z pamiątkami przy wyjściu z górnej stacji. Jak się wjeżdża pierwszym wagonikiem po uruchomieniu kolejki trzeba trochę poczekać bo pani, która sprzedaje też jedzie na górę kolejką. Cena 7 zł.
 
Mirek Czekała
mczek
Górna stacja koleki
ZT dostępny w sklepiku z pamiątkami przy górnej stacji kolejki
 
Kazimierz
engler.k@ interia.pl
No 103 Znaczek niedostępny.Pierwszy raz usłyszałem 06.09.2016r.że sezon już się skończył i dla pojedynczych osób nie będą niczego uruchamiać itd.poczułem się zawiedziony,wniosek - jeśli nie ma tłumów to nic się nie opłaca, ja uważam że jeśli ktoś pracuje z przymusu to jak najszybciej powinien zmienić miejsce pracy.
 
Marta i Michał
No. 103
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 zł w sklepiku z pamiątkami przy górnej stacji wyciągu. Powyższa cena to rzadkość w szeroko rozumianych Beskidach - duży plus! Miejsce wyraźnie oznakowane, a i znaczki wystawione są w bardzo widocznym miejscu. Do wyboru wjazd koleją gondolową albo piesza trasa, którą szczególnie polecamy. Zielony szlak z Muszyny, choć wymagający, to bardzo atrakcyjny pod względem widokowym. 
 
Jacek_T
Jaworzyna Krynicka
Miejsce sprzedaży dobrze znaczone. Znaczek dostępny bez problemów. Pamiątka zwłaszcza dla narciarzy i turystów zmierzających do schroniska PTTK. Dlaczego? Chętni wjechać po sam ZT muszą jeszcze doliczyć bilet na kolejkę gondolową – 27 zł (w obie strony).
 
Jedyny zauważony minus to możliwość (a w zasadzie jej brak)  zaznaczenia opcji „tu byłem” w aplikacji Znaczki Turystyczne. Przy stacji dojnej pokazuje odległość 1400 m od celu, na górnej 2450. Ponieważ potwierdzenie zalicza poniżej 500 m trudno ustalić w którym miejscu wyznaczono punkt. Opady deszczu i oblodzone trasy nie pozwoliły mi na dłuższe poszukiwania.
 
Agata
ZT Jaworzyna Krynicka
ZT 103 (Jaworzyna Krynicka) ma nowe miejsce sprzedaży . Jest nim Sklepik z pamiątkami przy budynku górnej stacji kolejki gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Cena znaczka – 7 zł.