Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja

warmińsko-mazurskie
GPS: 53.801218 21.576547

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja

Mikołajki położone są na terenie jeziorzystym, między dwoma jeziorami: Tałty i Mikołajskim. Po sekularyzacji Prus krzyżackich katolicka ludność Mikołajek, zgodnie z zasadą, czyja władza tego religia, przymuszona została do przejścia na protestantyzm. Po II wojnie światowej ludność protestancka zaczęła wyjeżdżać do Niemiec, a na to miejsce zaczęła przyjeżdżać ludność z terenów Polski, Białorusi i Litwy. W związku z tą sytuacją nastąpiła konieczność budowy kościoła katolickiego, którą rozpoczęto 13 maja 1998 roku, kiedy Proboszczem parafii został ks. Andrzej Bryg. Poświęcenie kościoła nastąpiło w październiku 2008 roku. Od kilku lat, zawsze w czasie wakacyjnym, można korzystać z wieży widokowej przy kościele św. Mikołaja w Mikołajkach. Rozciąga się z wieży piękny widok na panoramę okolicznych jezior oraz na panoramę Mikołajek i okolic.


Miejsca sprzedaży:
Parafia św. Mikołaja w Mikołajkach; ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1; tel. kontaktowy: 502 611 843 - ks. Marek Święch

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja

29.08.2021 - dostępny bez problemów
05.08.2020 - dostępny bez problemów
01.08.2020 - dostępny bez problemów
17.07.2020 - dostępny bez problemów
09.07.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Piotr Pogan
Piotrek
ZT 499
Dostępny przy wejściu na wieżę widokową w godzinach otwarcia.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Wieża
Znaczek można dostać w godzinach zwiedzania wieży tj. 10-14, 16-18 w okresie wakacyjnym. Niemniej jednak warto przed przybyciem telefonicznie sprawdzić czy w danym terminie będzie można zwiedzić wieżę i zakupić znaczek, czy jednak umówić się na wizytę z proboszczem.
 
Grzegorz Żeligowski
Grzegorz Żeligowski
499
Proboszcz się zmienił, ale nr telefonu nie zmieniony. Miałem przyjemność chwilę porozmawiać z księdzem, nabyć ZT i obejrzeć wnętrze. Miałem też zaproszenie do wejścia na wieżę, ale moje nogi nie pozwalają na takie wybryki. Cena 7 zł.
 
Grzegorz Żeligowski
Grzegorz Żeligowski
499
Proboszcz się zmienił, ale nr telefonu nie zmieniony. Miałem przyjemność chwilę porozmawiać z księdzem, nabyć ZT i obejrzeć wnętrze. Miałem też zaproszenie do wejścia na wieżę, ale moje nogi nie pozwalają na takie wybryki. Cena 7 zł.
 
Rafał T
Rafał 82
ZT
Znaczek dostępny bez problemu. Można go zakupić przy wejściu na wieżę. Wejście na wieżę jest po lewej stronie od wejścia głównego.
 
Danuta Świątek
Dana
Mikołajki
W Mikołajkach trzeba się umówić z księdzem na odbiór znaczka, ale ksiądz bardzo życzliwy, dający pieczątkę i sprzedający znaczek!
 
Marek Tyczyński
TIKSON
W Mikołajkach
Znaczek widoczny w gablotce przy wejściu do kościoła,sam kościół dość ciekawy. Niestety za znaczkiem trzeba trochę poczekać bo jest do kupienia u księdza(jeśli jest na miejscu) w biurze w cenie 8zł, połączenia telefoniczne wykonane 5 razy nie przyniosły rezultatu.
 
Zbigniew Romankiewicz
Zbigniew
W Mikołajkach
Księże Andrzeju, bardzo dziękujemy za wprowadzenie znaczka i życzymy oczekowanych owoców pracy duszpasterskiej w nowym miejscu.
Zespół ZT
 
proboszcz
Re: W Mikołajkach
Witam! Niestety nie jestem już proboszczem tej parafii i dlatego trzeba się zwracać o znaczek do nowego Proboszcza ks. Marka Święcha. Pozdrawiam ks. Andrzej Bryg, były proboszcz
 
Marlena i Jacek Treichel
Marlena i Jacek z Pokrzywna
Mikołajki
W miniony czwartek, 30 czerwca br., odwiedziliśmy po długiej podróży Mikołajki. Informacja o ZT wyeksponowana w dwóch miejscach. Niemniej jednak wszystkie drzwi zamknięte, a podany na stronie numer do księdza, pomimo kilku prób kontaktu, bez odzewu. Sądziliśmy, że może na czas urlopu Znaczek trafił do Informacji Turystycznej. W Informacji brak jakiejkolwiek informacji i wiedzy o ZT. Co do księdza, dzień wcześniej poinformował IT, że w tym roku jedna z atrakcji Mikołajek, czyli wieża widokowa kościoła będzie niedostępna. Dziwne zachowanie.
 
Grzegorz
kościół
Wieża kościoła wyróżnia się na w panoramie miasta, z jeziora jest widoczna już z daleka. Niestety w tym roku nieczynny jest punkt widokowy na wieży. Kościół chociaż nowiutki jest dość ciekawy. Znaczek kupiony u bardzo miłego księdza bez problemu mimo, że kancelaria poza godzinami otwarcia.
 
Krzysztof Bisek
drakul
#499
Fajne miejsce i sympatyczna rozmowa z księdzem Proboszczem :) Znaczek dostępny. Znaczek dostaliśmy w prezencie, jak się okazało Proboszcz to prawie nasz krajan ;) Bardzo miły gest, za co serdecznie dziękujemy. Ekspozycja znaczka idealna.
 
Samanta
ZT
Faktycznie Proboszcz tutejszej parafii to super człowiek, zaangażowany bardzo w ideę znaczka turystycznego. Fajnie się z kimś takim rozmawia. A znaczek dostałam w prezencie.
 
Sławek
ZT 499
Zachęcam do przyjazdu.Spotkanie z księdzem Andrzejem(człowiekiem sympatycznym i miłym)to sama przyjemność.Ksiądz.który doskonale rozumie idee Znaczków Turystycznych.Zachęcanie do kupna znaczka -idealne.Ulotki ,znaczek w gablotach.