Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1071
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1071!

No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie

lubuskie
GPS: 52.879791 15.536640

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie

Mury obronne zostały zbudowane w latach 1272-1290. Wzniesione zostały z nieobrobionego kamienia polnego na zaprawie wapiennej na wysokość 8-9 m, ich długość wynosiła pierwotnie 1700 m, jednak do dnia dzisiejszego zachowało się 1640 m. Wraz z murami przetrwała Brama Młyńska, Baszta Więzienna oraz 37 baszt łupinowych. Brama Młyńska, nazywana też Drezdenecką lub Wschodnią, została wybudowana na początku XIV wieku. Wzniesiona została na wylocie historycznej ul. Młyńskiej i strzegła traktu biegnącego po grobli między dwoma jeziorami miejskimi. Została założona na planie czworobocznym, jest budowlą czterokondygnacyjną, prostopadłościenną, nakrytą dachem dwuspadowym. W 2012 roku z inicjatywy Urzędu Miejskiego zamontowano w Bramie Młyńskiej zrekonstruowaną bronę, wykonaną według historycznych opisów oraz przekazów ikonograficznych.


Miejsca sprzedaży:
> Punkt Informacji Turystycznej, ul. Katedralna 15

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie

09.05.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
13.02.2021 - dostępny bez problemów
29.08.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
22.08.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
14.06.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Robert Salwowski
Bobik
Strzelce Krajenskie
Byłem tu już nie raz. Rzeczywiście mury miejskie robią wrażenie. Łatwo można sobie wyobrazić, jak to wyglądało w czasach świetności tego miasta. Niestety IT jest w niedziele zamknieta, ale to bolączka wielu mniejszych miejscowości w Polsce
 
Dawid Rostowski
Rambo
556
Dostępny za 7 zł.
 
Justyna Romanowicz
ZT
Długo czekałam na moment dojechania do Strzelc Krajeńskich po Znaczek Turystyczny. Wczoraj dojechałam na ulicę Katedralną 15 a punkt IT był zamknięty. Co jeszcze znaczki były widoczne przez okno IT.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
556
Ładne miasto. Dzięki uprzejmości Pana z Urzędu znaczek kupiony. Jeszcze raz dziękuję za niespodziankę.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Strzelce Krajeńskie
Znaczek zdobyty pomimo odwiedzin miasta już po zamknięciu IT dzięki uprzejmości pani z informacji, która zostawiła znaczki w kiosku na rynku. Miasteczko warte zwiedzenia, oznaczkowana brama z częścią murów bardzo ładnie odnowiona.
 
Justyna Romanowicz
Re: Strzelce Krajeńskie
Nie wpadłam na to choć to miałam !
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 556
Pomimo wcześniejszej rozmowy telefonicznej, że IT od 01.06. pracuje również w weekendy - takie info było również w sieci - po raz kolejny pocałowałem klamkę. Nie mam możliwości jeździć do Strzelec w dzień powszedni. Miasteczko zwiedziłem, zrobiłem zdjęcie bramy i teraz do Centrali. Więcej tam raczej nie zawitam... no chyba że będzie nowy znaczek albo strzelce trafią do Kanonu OKP
 
Justyna Romanowicz
Re: ZT 556
Też odwiedziłam punkt IT wczoraj i także pocałowałem klamkę. TO JEST NIEDOPUSZCZ
ZALNE
 
Hubert A.
Hubert
Strzelce Krajeńskie
Jakoś nigdy nie mogłem tu dotrzeć w środku tygodnia, stąd i zdobycie znaczka odłożyłem na później. Wczoraj wreszcie nadszedł ten moment i postanowiłem zwiedzić miasto. Jest tu sporo ciekawych miejsc, także tych zasługujących na znaczki. Urzekły mnie mury, katedra i parę innych zabytkowych budynków. Miasto spokojne i czyste. Odwiedziłem punkt IT gdzie oprócz ZT zaopatrzyłem się w różnego typu materiały. Pani w punkcie IT bardzo miła, ale ciągle zajęta, bo punkt licznie odwiedzany przez turystów. Warto zatrzymać się w Strzelcach na dłużej by dokładniej zwiedzić miasteczko.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Ciekawe miejsce, które warto odwiedzić. Punkt Informacji Turystycznej otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Miła obsługa, miejsce dobrze oznaczone. Cena znaczka 7 zł.
 
Marta i Michał
No. 556
Znaczek dostępny bez problemu w IT w centrum miasta, w cenie 7 zł. W sezonie punkt otwarty również w soboty od 10 do 14 - przesympatyczna obsługa, znająca się na rzeczy, masa ciekawych materiałów o regionie i wzorowo oznakowane miejsce sprzedaży znaczka. Po raz kolejny znaczek zdobyliśmy przy pomocy roweru i co nas zaskoczyło to możliwość objechania murów miejskich wytyczonym wzdłuż nich szlakiem rowerowym - świetny pomysł! Strzelce wyróżniają się masą przeróżnych szlaków, zauważa się dbałość o każdego turystę i to powinno Was przyciągnąć do tego miasteczka, bo każdy znajdzie coś dla siebie. :)
 
Leszek
STRZELCE KRAJEŃSKIE
UROCZE MIASTECZKO, WARTO ODWIEDZIĆ. W INFORAMCJI TURYSTYCZNE BARDZO MIŁA OBSŁUGA. ZT W CENIE 7 ZŁ. WCHODZAC DO PUNKTU INFORMACJI ZARAZ WIDAĆ WYSTAWIONE ZT.
 
Marta
Punkt IT
Znalazłam na stronie Strzeleckiego Ośrodka Kultury godziny otwarcia Punktu IT. Punkt jest otwarty w dni powszednie od 8 do 16, a w weekendy niestety zamknięty. Na stronie ośrodka w górnym prawym narożniku jest odnośnik do podstrony IT, gdzie można znaleźć więcej informacji i publikacje dotyczace miasta.