Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

łódzkie
GPS: 51.776353 19.455533

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi znajduje się w zabytkowym budynku z 1856 roku według projektu Jana Karola Mertschinga. W budynku pierwotnie mieściła się Szkoła Powiatowa Realna, następnie Łódzka Szkoła Rzemieślnicza, na krótko w gmachu urzędował także Magistrat łódzki. Obecny budynek to efekt wizji dwóch łódzkich architektów – Hilarego Majewskiego (1884) oraz Wiesława Lisowskiego (w latach 1924-1925). Ostatecznie budynek otrzymał klasycystyczną formę okazałego czteropiętrowego gmachu. Od 1945 roku stał się siedzibą Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego, które stało się największym muzeum w Łodzi. Muzeum gromadzi eksponaty: archeologiczne związane z prehistorią regionu, etnograficzne, numizmatyczne, a także udostępnia zbiory kultur pozaeuropejskich (japońskiej, afrykańskiej). Posiada również ciekawy zbiór Działu Widowisk Lalkowych. Muzeum mieści się w jednym z charakterystycznych miejsc Łodzi, a mianowicie na Placu Wolności z pomnikiem Tadeusza Kościuszki projektu Mieczysława Lubelskiego.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum - Plac Wolności 14, Łódź

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

22.01.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
30.09.2021 - dostępny bez problemów
21.07.2021 - dostępny bez problemów
18.07.2021 - dostępny bez problemów
07.07.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marzena
Zamknięcie czasowe
Muzeum zamknięte dla zwiedzających do dnia 31 stycznia 2022 r.
 
Adam
saddam
ZT 224
Znaczek dostępny bez problemów w kasie muzeum. Cena - 7 zł
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Muzeum
Bardzo ciekawe muzeum: bogate zbiory numizmatów (m.in. monety z czasów rzymskich i pieniądze z łódzkiego getta), dział archeologiczny z kilkoma ciekawostkami (np. sposób pochówku kobiet i mężczyzn na innym boku) oraz dział etnograficzny, w którym najciekawszy są kolekcje strojów łowickich, opoczyńskich i sieradzkich (zwłaszcza, kiedy zdamy sobie sprawę, że wszystkie hafty były wykonane ręcznie).
 
Radosław Mierzwa
Radzioactive
ZT
Całkiem sympatyczne, choć stosunkowo niewielkie i raczej mało popularne muzeum (w niedzielę byliśmy tam z towarzyszem jedynymi zwiedzającymi). Na uwagę zasługują ciekawe zbiory numizmatyczne oraz elementy pobliskiego folkloru.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Polecam wizytę poza słynną nocą muzeum
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi składa się głównie z trzech podstawowych działów. Pierwszy to zbiory archeologiczne pozyskane głównie w trakcie wykopalisk w Polsce centralnej. Znajduje się tutaj wiele cennych eksponatów z epoki kamienia i brązu.
Drugi dział obejmuje zbiory etnograficzne pochodzące z obszaru Polski oraz krajów pozaeuropejskich. Bogate eksponaty ilustrują kulturę oraz rozwój polskie wsi. Pokazane jest również wyposażenie wiejskich chat i zabudowań z tamtego okresu.
W trzecim dziale znajdujemy bardzo cenne zbiory numizmatyczne. Jest tutaj przekrój starych monet i banknotów, wraz ze sposobem ich wytwarzania. Muzeum powstało przed wojną i działa do dnia dzisiejszego po zmianie lokalizacji na obecną.
Osobiście polecam zwiedzać to miejsce poza słynnymi nocami muzeów. W tłumie ludzi spieszących się do następnego miejsca niewiele można zobaczyć. Ja byłem tutaj w zwykłą niedzielę, bilety są naprawdę niedrogie i w muzeum byliśmy tylko my, obsługa i eksponaty. Na spokojnie można wszystko obejrzeć bez pośpiechu i porobić zdjęcia. Personel jest bardzo uczynny i pomocny. Na miejscu są również dostępne znaczki turystyczne, nowa moda, która opanowała całą Polskę i nie tylko.
Bardzo polecam wizytę w tym muzeum, i przy okazji w pobliskim Muzeum Kanału "Dętka".
 
Skała
Archeologia
I ja po wielu przymiarkach dotarłem do Łodzi i do Muzeum generalnie jestem zadowolony z ekspozycji dużo ciekawych monet z o okresu późno średniowiecza, wykopaliska.Cena Znaczków 224 225 9PLN
 
Dominika
Dostepnosc
Cena 9 zł, dostępny jest tam również znaczek 255, który nie jest w tym punkcie oznaczony na mapie. We wtorki wejście do muzeum bezpłatne
 
Piotr Uba
Piotr Uba
zmiana ceny
Zajrzałem do muzeum podczas powrotu z rajdu po Uniejowie. Nie było czasu zwiedzać, ale ZT miałem już z poprzedniej wizyty w Łodzi. Tym razem zajrzałem po pieczątkę. Zaskoczyła mnie cena znaczka - 9 złotych. Jeszcze bardziej zaskoczyła mnie odpowiedź pani obsługującej kasę - zdrożały u nas, bo w najnowszej dostawie znaczki zdrożały. Wyjaśniłem, że cena znaczków od ładnych paru lat jest stała, więc zwyżka ceny to decyzja samego muzeum. Oczywiście samo muzeum jak najbardziej warte obejrzenia. Żałuję, że tego dnia akurat zabrakło mi czasu. Do Łodzi będę musiał jeszcze zajrzeć na kilka dni.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 224
Muzeum Archeologiczne w Łodzi zdobywam od zdaje się 3 lat. Nigdy nie było na zwiedzanie wystarczajacej ilości czasu, ale tym razem się udało. Wystawa numizmatyczna to wiele ciekawostek i przynajmniej pół godziny zwiedzania. Nieco więcej czasu warto poświęcić na archeologię, bo tu w gąszczu eksponatów pojawia się kilka tzw. perełek. Dodatkowo trafiłem na wystawę czasową poświęconą zrabowanym eksponatom kolekcji egzotycznej. Tu również jest co oglądać i dla takich chwil warto w niektóe miejsca wracać. Chyba njmniej czasu poświęciłem wystawie etnograficznej, ale i ta potrafi zaskoczyć i zaciekawić. W muzeum spędziłem dwie godziny i z tej wizyty jestem bardzo zadowolony. Szkoda tylko, że to jedyna placówka w Łodzi posiadająca własny znaczek turystyczny.
 
Joanna Wiese
Kidakaszalaja
zabrakło logicznego myślenia
We wtorki zwiedzenie Muzeum jest darmowe. 3 Panów Ochroniarzy poinformowało mnie, że nie mogę kupić ZT, gdyż Pani Kasjerka nie przyszła do pracy i nie ma nikt z nich dostępu do ZT. Trochę przykra sprawa, szczególnie jak się nadkłada drogi na prawie 800 kilometrowej trasie aby odwiedzić wybraną atrakcję.(Myślę, że następnym razem gdy Pani Kasjerka będzie miała w planie nie przyjść do pracy - mogłaby zostawić ZT miłym Panom Ochroniarzom, powinni sobie poradzić z ich sprzedażą) :(
 
Paweł Kaczmarski
Paweł Kaczmarski
Pawel Kaczmarski
Muzeum małe, ale ciekawe.
Znaczek dostępny w sklepiku przy kaise. Cena 7 PLN.
 
Katarzyna Czerkawska
Katarzyna Czerkawska
Muzeum
Znaczek dostępny przy kasie :) muzeum warte odwiedzenia. Bardzo ciekawa wystawa etnograficzna oraz archeologiczna :) polecam ;)
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
# 224
Znaczek dostępny w kasie. Bardzo sympatyczne muzeum - choć stosunkowo niewielkie. Dla nas najciekawsza była część archeologiczna i numizmatyczna. Warto zajrzeć!
 
ROBAS
muzeum
znaczek dostępny bez problemu za 7 zł
 
Tomek6
Super!
Wszystko fajnie, znaczki dostępne bez problemu, pani wiedziała o co chodzi Ogólnie obsługa miła, a i same muzeum bardzo ciekawe. Podsumowując- miejsce godne polecenia!
 
Marta i Michał
No. 224
Znaczek dostępny w kasie muzeum, cena bez zmian, a ekspozycja bez zarzutu - naklejka na okienku kasy, a znaczki wystawione w widocznym miejscu.
 
kulahula
Miejsce godne polecenia
Ciekawa ekspozycja, miła obsługa, znaczki ładnie wyeksponowane i dostępne od Nas pięć gwiazdek  ;)      ***** 
 
Sławek
dostępność-cena
Znaczek dostepny  7 zł. Od miłej Pani można otrzymać uletkę.
 
obserwator
cena znaczka
cena 7zł
 
Lilla
Dostępność ZT
ZT jest wyeksponowany odpowiednio na szybie kasy naklejka z logo Znaczka Turystycznego, cena znaczka 7.00 zł