Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1135
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1135!

No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu

GPS: 53.009746 18.608123

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu

W toruńskim muzeum Domu PRL-u, otworzonym 1 maja 2019r. – można obejrzeć dokumenty, meble, sprzęty, ubrania oraz różne przedmioty użytku codziennego, z których korzystano w latach 60’-80 XX wieku. Muzeum składa się z sześciu pomieszczeń urządzonych podobnie do wielu mieszkań w tamtym okresie. Łazienka, kuchnia, salon i dwa pokoje kryją w sobie mnóstwo skarbów sprzed lat, takich jak balie, maszyny do pisania, mydła, aparaty telefoniczne, odzież, telewizory, meblościanki, prasę, gramofon, pocztówki, radia, naczynia i wiele innych. Młodzi turyści mają okazję przenieść się do epoki dorastania ich rodziców i dziadków, a obcowanie z jakże innymi sprzętami często jest dla nich wielkim zaskoczeniem i przygodą. Wielu z nich można dotknąć lub z nich skorzystać, np. posłuchać płyt na starym gramofonie, spróbować swoich sił w pisaniu na maszynie czy pobawić się starą centralką telefoniczną. Wizyta w muzeum jest niewątpliwie podróżą w czasie i świetną zabawą dla starszych jak i młodszych.

UWAGA! Od 12 marca 2022 r. Muzeum Dom PRL-u znajduje się w innej lokalizacji (ul. Mostowa 13). 


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Dom PRL-u, ul. Mostowa 13, Toruń, tel. 667 193 292

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu

04.05.2022 - dostępny bez problemów
20.03.2022 - dostępny bez problemów
29.09.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
22.09.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
27.08.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
Muzeum ponownie czynne w nowej lokalizacji przy ul. Mostowej. Wyprawa w czasie z super klimatem i atmosferą. Szczególnie bogate zbiory elektroniki, sporo działających telewizorów i odbiorników radiowych. Znaczki dostępne.
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 919
Na samym wejściu muzeum stwarza wrażenie że składu materiałów rozmaitości jednak nic bardziej mylnego. bo klimat który tam panuje to istne lata 60 - 70. Eksponatów co nie miara i cały czas przybywa a pani Jola opowiada z taką pasją i zaangażowaniem że śmiało można powiedzieć że jest osobą POZYTYWNIE ZAKRĘCONĄ. Warto wcześniej zadzwonić i się umówić.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 919
Stojak ze znaczkami widoczny przy "kasie", otrzymaliśmy ZT, oryginalnie zapakowany, w cenie 8 zł.
Jeżeli drzwi wejściowe muzeum będą zamknięte, trzeba dzwonić - Pani Joasia na pewno jest wewnątrz, tylko oprowadza zwiedzających po piętrze placówki.
Słowo "dom" w nazwie placówki jest jak najbardziej na miejscu. Już od wejścia czujemy się, jakbyśmy weszli z wizytą do czyjegoś mieszkania (fakt, przydałby się większy metraż, bo eksponatów jest mnóstwo). O wspaniałą atmosferę, podczas naszego pobytu, zadba już Pani Joasia.
To nietuzinkowe miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, aby obejrzeć eksponaty z "tamtych" lat i mieć ogromną przyjemność poznać i posłuchać Pani Joasi - dziękujemy!
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 919
Właścicielka Muzeum to prawdziwa fascynatka i kopalnia wiedzy z tamtych, "słusznie" lat. Przypomniałem sobie niektóre rzeczy, a coś takiego jak "mydełko podróżne" zadziwiło mnie. Gdy muzeum nie jest otwarte, podany jest numer kontaktowy, Pani Asia jest zawsze do dyspozycji. jako kustosz i przewodnik.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Wejściówka
W dniu 02.06.2020 chciałem odwiedzić muzeum PRL. Muzeum miało być czynne. Na miejscu byłem byłem juz o godz. 10.00 ale muzeum było nieczynne. myslałem że osoba obsługująca się spóźnia wiec poczekałem do godz 10.15. Nikt nie przyszedł. dopiero po informacji zwrotnej na fejsie dowiedziałem się że pani obsługująca była w środku, ale nie było wywieszonej informacji, że należy zadzwonić telefonicznie do niej. Pech. Może innym razem.
 
Skała
PRL
Miałem w dniu dzisiejszym możliwość zwiedzić te ciekawe z minionego wieku w czasie socjalizmu PRLu eksponaty wtedy rzeczy podstawowe! Ja bardzo dobrze znam te czasy? Bardzo miła właścicielka tego muzeum Pani Asiu Tradycyjne dziękuję. Znaczki turystyczne po 8 zł. Skała
 
Radosław Mierzwa
Radzioactive
ZT
Klimatyczne miejsce z przemiłą obsługą. Można się tu poczuć jak u siebie w domu, nie tylko jeśli pamięta się czasy PRL-u ;) Znaczków póki co pod dostatkiem.