Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1121
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1121!

No. 1045 Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin

GPS: 52.442060 20.679036

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1045 Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin

Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin zostało utworzone w budynku dawnych koszar oficerskich, na terenie Modlina-Twierdzy. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowny remont, dzięki czemu ekspozycja zyskała jeszcze lepszy, ciekawszy wymiar. Muzeum rozpoczyna swą historyczną opowieść od Kampanii Wrześniowej ’39 r. II Wojny Światowej, obrony Twierdzy „Modlin” – jednej z największych europejskich budynków fortyfikacyjnych. Punktem kulminacyjnym jest replika prochowni pełniącej rolę bunkra, gdzie można na własnej skórze odczuć namiastkę grozy nalotu niemieckich bombowców. Opowieść sięga także czasów napoleońskich i roli Twierdzy „Modlin” w czasach carskiej Rosji i rozbiorów Rzeczypospolitej Polskiej.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, ul. Baśki Murmańskiej 164, Modlin


11.11.2021 - dostępny bez problemów
01.10.2021 - dostępny bez problemów
30.09.2021 - dostępny bez problemów
12.09.2021 - dostępny bez problemów
08.09.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1045
W muzeum byliśmy na początku sami od ostatniej wizyty eksponaty się trochę przykurzyły i nie namiele pomogło tłumaczenie ze tak musza wyglądać zabytki. W sumie to muzeum fajne, ale ściśnięte na zbyt małej powierzchni aranżacja poszczególnych stanowisk pozwala prześledzić historie Twierdzy Modlin. Dla nas największe wrażenie robi lista poległych obrońców Twierdzy Modlin w wrześniu 1939 r. oprócz tego ZT można tu nabyć No.1046, No.1047 No. 1048 w dniu naszej wizyty był już niedostępny cena 8 zł za sztukę
 
Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 1045 Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin
Znaczek dobrze widoczny. Obsługa całkiem sympatyczna. Znaczek nabyty
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Niesamowite miejsce
Wizyta w muzeum bardzo udana, wspaniałe zbiory i ludzie z pasją którzy tutaj pracują. Wisienką na torcie okazała się multimedialna symulacja bombardowania miasta, które przeżywamy ukryci w schronie. Dla ludzi o mocnych nerwach.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
fascynaci
Muzeum mieści się w niepozornym, niemal barakowym budynku, ale za to to, co w środku jest świetnie wyeksponowane. Widać, że muzeum żyje. Zwiedzaliśmy go 3 lata temu, tym razem skorzystaliśmy jedynie z Informacji Turystycznej. Muzeum i IT prowadzą prawdziwi fascynacji historii i Twierdzy Modlin. Powiedzą wszystko i doradzą. Tak trzymać. Obecnie w części muzeum powstaje jakaś ekspozycja multimedialna, która do jesieni ma być uruchomiona. Będzie okazja do kolejnej wizyty. Szkoda tylko, że znaczek ma zupełnie nijaką grafikę. Ciekawe, co się stanie, kiedy muzeum przeprowadzi się do remontowanego Kasyna. A takie są plany.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
1045
Muzeum niewielkie ale to prawdziwa gratka dla zwolenników wojskowości . Obok jest tez wystawa plenerowa . Znaczki w punkcie kasowym który pełni również funkcje informacji turystycznej . Do zdobycia takie cztery pieczątki .
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
Fajne muzeum prowadzone przez pasjonatów. Można poznać historię twierdzy od czasów napoleońskich aż do dziś. Pełni też funkcje punktu IT gdzie można pozyskać informacje i wydawnictwa o twierdzy i nie tylko. Warto odwiedzić przed rozpoczęciem zwiedzania twierdzy. Dostępne wszystkie 4 ZT w cenie 8 zł.