Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1135
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1135!

No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji

GPS: 52.798511 17.752089

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji to wyjątkowe miejsce - zarówno dla miłośników historii techniki, turystów zwiedzających najatrakcyjniejsze zakątki Polski, jak i dla najmłodszych, którzy nigdy nie kryli swego zamiłowania do kolei, a zwłaszcza parowozów... Weneckie muzeum to jeden z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej o rozstawie 600 mm. Zgromadzono tu kilkadziesiąt eksponatów - między innymi 17 zabytkowych parowozów (najstarszy pochodzi z 1899 roku, kilka następnych z okresu I wojny światowej),  lokomotywy i drezyny spalinowe. W kolekcji znalazło się też kilkadziesiąt wagonów najróżniejszego przeznaczenia.  Ekspozycję uzupełnia niezbędna infrastruktura kolejowa: zabytkowa poczekalnia, budka dróżnika ze szlabanem, torowiska z rozjazdami, zwrotnicami, żuraw wodny służący do uzupełniania poziomu wody w kotłach lokomotyw, obrotnica umożliwiająca zmianę kierunku jazdy. Niezapomniane wrażenia zapewnia też uczestnictwo w Weneckiej Nocy z Parowozami – wieczornej wizycie w skansenie, wśród oświetlonych i dymiących parowozów.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, sklepik z pamiątkami w budynku hostelu, Wenecja

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji

01.05.2022 - dostępny bez problemów
13.08.2021 - dostępny bez problemów
09.08.2021 - dostępny bez problemów
03.06.2021 - dostępny bez problemów
30.05.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Leszek Mikołajczyk gajus21
gajus21
ZT
Warto wpaść przy okazji odwiedzin w Biskupinie. Bardzo fajne miejsce dla miłośników kolei.
 
Radosław Mierzwa
Radzioactive
719
Przyjemne miejsce z dużą ilością zabytkowych wagonów... i kotów :) Warte uwagi są także ruiny pobliskiego zamku oraz stojące przy nim repliki machin oblężniczych.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Kolej Wąskotorowa
W styczniu Muzeum otwarte ale znaczków nie ma - jest po sezonie. Wyjątkowo bogaty zbiór lokomotyw i wagonów wąskotorowych. Muzeum urządzone bardzo starannie. Jest i sklepik z pamiątkami. Warto zobaczyć!
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT Nr 719
ZNACZKA TURYSTYCZNEGO NR 719 BRAK ! ALE
DZIĘKUJEMY PANIOM Z OBSŁUGI MUZEUM I HOSTELU "WENECJA" ZA MIŁE PRZYJĘCIE I CIERPLIWOŚĆ POMIMO PRZYBYCIA TUŻ PRZED ZAMKNIĘCIEM MUZEUM.A SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA Z NOCNEJ ZMIANY Z 04/05 STYCZEŃ ZA
UMOŻLIWIENIE KUPNA ZT NR 717 I ZO NR 40046.PODZIĘKOWANIA DLA PANI Z BIURA STACJI KOLEI
WĄSKOTOROWEJ W ŻNINIE ZA PRZYBYCIE DO BIURA POMIMO
WOLNEGO DNIA I UMOŻLIWIENIE KUPNA POWYŻSZYCH ZNACZKÓW .WDZIĘCZNA EKIPA ZNACZKOMANIAKÓW Z WROCŁAWIA
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.719
Skansen to miejsce, które pokochają maniacy kolei. Wszystko kręci się wokół kolei wąskotorowej. Przestrzeń została tak zaaranżowana, że zwiedzanie to właściwie spacer pomiędzy kolejnymi eksponatami. Mnóstwo historycznych wagonów, obiektów technicznych służących obsłudze kolei, lokomotywy, obrotnica. Wszystkiego w bród dla małych i dużych. Warto poświęcić czas na podjechanie do Wenecji koleją - jej rozkład jazdy daje duże możliwości przemieszczania się i zwiedzania najważniejszych obiektów na trasie z całkowitym spokojem. W cenie biletu zwiedzanie zamku Mikołaja Nałęcza - oby i on kiedyś doczekał się swojego znaczka. Znaczek dostępny bez problemów, w cenie 7 zł w sklepie z pamiątkami na terenie obiektu. Dostępna również pamiątkowa pieczątka. Duży plus za możliwość płatności kartą w kasie obiektu.
 
WioletaZuziaDarek Lemańscy
WioletaZuziaDarek Lemańscy
Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Oba znaczki ( kolekcjonerski i okolicznościowy) aktualnie są dostępne. Co prawda nie ma ich dużo wystawionych, ale są i to najważniejsze. Muzeum ciekawe warto zwiedzić i przy okazji przejechać się czynną wąskotorówką na trasie Żnin - Gąsowa.
 
Mac
............
Znaczek niedostępny. Panie obsługujące punkt z pamiątkami nie przejawiają szczególnego zainteresowania uzupełnieniem zapasów. Znaczki Turystyczne, tam trzeba interweniować. Dostępne ostatnie sztuki ZO.
 
Turysta
Znaczek Turystyczny 719
Pani nie wiedziała o ZT nr 719 proponowała tylko znaczek okolicznościowy który wcześniej zdobyłem wraz z ZT 717 w barze na terenie obiektu naszczęście zostały ostatnie dwie sztuki
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
ZT 719
Bardzo nam się podobało. Muzeum zadbane, miło było się przespacerować pomiędzy pociągami.

znaczek dostępny
 
Slawomir Woźniak
Sławek
719
Bardzo ciekawa prezentacja zabytków.Miła obsługa. Jeszcze raz dziękuje Panu,który umożliwił mam zwiedzanie jeszcze przed otwarciem muzeum.
 
Beata i Rafał Knaflewscy
Beata i Rafał z Poznania
No. 719 Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji
Muzeum ze zbiorami bardzo ciekawe. Można zrobić sobie mnóstwo fajnych zdjęć w lokomotywach. Znaczek oraz wiele pamiątek dostępne w "Poczekalni". Jest też ładna pieczątka pamiątkowa :)
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki do kupienia w sklepiku z pamiątkami, w cenie 7zł. Można też przybić ładną pieczątkę.
 
Zygmunt Pihan
Zygmunt
Wenecja 719
29-04-2017 w muzeum kolei wąskotorowej w WENECJI będzie NOC Parowozów
-przejazd pociągiem ze Żnina do Wenecji za darmo
-ognisko
-kiełbaski
-inne atrakcje
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.719
Miejsce dla małych dzieci i tych już bardzo wyrośniętych, wiele eksponatów, które można obejrzeć i to całkiem z bliska. Bilet w cenie 10 zł. Pozwala na zwiedzenie muzeum i pobliskich ruin zamku Weneckiego. Diabła niestety nie spotkałem pewnie, dlatego, że był za duży upał i siedział gdzieś w lochach popijając zimne napoje. Dodatkowa atrakcja to kolekcja replik maszyn oblężniczych. Za dodatkową opłatą można wyruszyć na trasę kolejką wąsko torową. Cena znaczka 7 zł. Dostępny w sklepiku z pamiątkami na terenie poczekalni dworcowej
 
Krzykos
Krzykos
ZT 719
Raj dla miłośników transportu szynowego, o mniejszym, niż standardowe 1435 mm, rozstawie szyn. W cenie biletu (10 zł - normalny), oprócz muzeum, można zobaczyć ruiny sąsiadującego zamku oraz ekspozycję machin oblężniczych. Polecam.
 
Hubert A.
Hubert
Muzeum w Wenecji
Wenecja to jedno z miejsc w okolicy, w którym bywaliśmy już kilkakrotnie, ale i teraz chętnie tu wróciliśmy, tym bardziej, że pojawił się tu upragniony znaczek turystyczny. Muzeum z dużą ilością eksponatów. We wnętrzu nowoczesnego budynku znajduje się stylizowana poczekalnia, z kolejnymi eksponatami. Duży sklepik z pamiątkami, w którym w oczy rzuca się stojak ze znaczkami w cenie 7 zł/szt. Jest też pieczątka, a filateliście znajdą dla siebie także znaczki pocztowe.