Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1117
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1117!

No. 561 Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

GPS: 54.478313 16.838517

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 561 Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie stanowią dwie zagrody muzealne, wtopione w krajobraz wsi zwanej stolicą Krainy w Kratę. Są żywym obrazem dobrze prosperującej, przedwojennej osady – pielęgnowane są tam stare nasadzenia, uprawiane pola i ogrody, hodowane zwierzęta popularne dawniej w regionie. Zrewitalizowane domy i zabudowania gospodarskie dodatkowo kryją nowoczesne, multimedialne ekspozycje, umożliwiające nauczanie wiejskiej historii Pomorza w atrakcyjnej formie. Realizowany jest bogaty program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, obejmujący ginące rzemiosła i codzienne funkcjonowanie wiejskiego gospodarstwa. Organizowane są imprezy plenerowe – kultywujące dawne obyczaje Szparagowe Święto czy Pomorska Gęsina, a także skierowana do najmłodszych Dziecięca Zagroda.


Miejsca sprzedaży:
> Kasa MKLP w Swołowie oraz punkt IT "Ziemia Słupska", ul. Starzyńskiego 8 w Słupsku

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 561 Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 561 Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 561 Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 561 Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

17.10.2021 - dostępny bez problemów
18.08.2021 - dostępny bez problemów
26.06.2021 - dostępny bez problemów
20.06.2021 - dostępny bez problemów
01.06.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Mierzwa
Radzioactive
561
Ciekawe eksponaty, których ilość przekroczyła moje oczekiwania. Obiekty zadbane i zachęcające do zwiedzania. Tłumów tam jednak raczej nie uświadczymy. Dodatkowym plusem jest przyjazna obsługa. Znaczek zakupiony w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 561
Dostępny w IT w Słupsku
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Swołowo
Znaczek kupiony w kasie muzeum. Bardzo ciekawe miejsce, nie tylko muzealne zagrody ale również wiele innych zabudowań we wsi.
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
ZT 561
W Informacji Turystycznej w Słupsku brak znaczka. Znaczek ze Swołowa jest również dostępny w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, ale w kasie w Swołowie też jest na widoku. No i festyn z gęsiną, tłumy ludzi, i sporo potraw z gęsi.Warto przyjechać i spróbować pasztety, kiełbasy czy półgęski - pychota. Pomyśleć, że jesteśmy największym producentem gęsi w Europie a spożywamy tylko 3% produkcji.
 
greg
561
Zakupiony na festiwalu związanym z gęsią w cenie 7zl. Dobrze widoczny przy kasie
 
Leszek
BRAK
ZNACZKA W INORMACJI TURYSTYCZNEJ W SŁUPSKU  JUŻ NIE MA, A W KASIE W SWOŁOWIE PANI POWIEDZIAŁA, ŻE NIGDY TEGO ZNACZKAS NIE MIELI, CHOCIAŻ WIE O CO CHODZI BO TURYŚCI O NIEGO PYTAJĄ SIĘ
 
Krzykos
ZT 561
W Swołowie pani była bardzo zdziwiona pytaniem o znaczek: "Nigdy go nie mieliśmy", na zamku w Słupsku już się sprzedały, w słupskiej IT też już ich nie ma..., pozostaje zakup w Centrali. 
 
Lilla
ZT
W Sołowie ZT nie było, ale można go było kupić w Słupsku w muzeum i w IT. Panie były zdziwione, że jest znaczek z muzeum w Swołowie a one go nie mają w sprzedaży, zrobiły komórką zdjęcie i będą to wyjaśniały. Miejsce warte zobaczenia a zwłaszcza Gospoda pod Wesołym Pomorzaninem z świetną nalewką z aronii i smacznym jedzeniem. Miejsce bardzo urokliwe, polecam.
 
Phantomiusz
Dostępność
W skrócie można by powiedzieć to co pani w kasie powiedziała. Nie ma i nie było.
 
Nie wiem czy to ja mam takie szczęście. W każdym razie znaczek dostałem Wróciwszy na zamek w Słupsku w którym od razu zakupiłem znaczek skansenu w Klukach. Aby beyło weselej będąc tam przed Swołowem nie dostałem znaczka muzeum mieszczącego się w zamku.
 
Samanta
ZT
Znaczek dostępny w cenie 7zł.