Na dzień dzisiejszy w Polsce są 972 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 972 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu

GPS: 50.728574 18.445558

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu

Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu zostało otwarte 5 maja 2017 roku. Placówka powstała na skutek przekształcenia działającej tu wcześniej Izby Regionalnej, którą w 2004 roku założyło Międzygminne Towarzystwo Regionalne Dobrodzień-Zębowice. Obecnie muzeum jest jednostką organizacyjną  Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Gromadzi eksponaty świadczące o historii regionu. Są to głównie wszelkiego rodzaju dokumenty pisane oraz fotografie, mapy, ale także przedmioty codziennego użytku, w tym jak przystało na miasto stolarzy eksponaty związane z obróbką drewna. Jedno z pomieszczeń zaaranżowane zostało na dawny warsztat stolarski prezentujący dawne narzędzia oraz zabytkowe dyplomy mistrzowskie. Ponadto placówka posiada w swojej kolekcji sprzęt kuchenny wraz z naczyniami, oraz stroje śląskie i elementy lokalnego zdobnictwa, wśród których wyraźnie wyróżnia się haft dobrodzieński przedstawiający motyw kwiatu granatu otoczony stylizowanymi liśćmi.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna w budynku Domu Kultury, Plac Wolności 24, Dobrodzień


12.06.2020 - dostępny z małymi problemami
26.05.2020 - dostępny bez problemów
24.05.2020 - dostępny z małymi problemami
22.05.2020 - dostępny z małymi problemami
15.05.2020 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Dobrodzień
Potwierdzam poprzedni wpis - dzięki Pani z Domu Kultury znaczek jest do zdobycia. Pani telefonicznie zdradzi nam drogę przez zasieki i wertepy remontowe.Samo Muzeum ze względu na Covid i remont -na razie nie dostępne ale można pooglądać samo miasteczko - warto!
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
Znaczki i pieczątki do nabycia w Informacji Turystycznej w budynku Domu Kultury, Plac Wolności 24, Dobrodzień. Niech nikogo nie zraża to, że budynek jest w remoncie otoczony płotem. Wystarczy zadzwonić do Ośrodka Kultury i Sportu w Dobrodzieniu, gdzie miłe Panie czekają z kolekcją znaczków i piczątką.