Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 1105 Muzeum Rycerzy i Żołnierzyków w Toruniu

GPS: 53.011668 18.608346

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1105 Muzeum Rycerzy i Żołnierzyków w Toruniu

Muzeum Rycerzy i Żołnierzyków powstało z pasji kolekcjonerskiej : można tu obejrzeć dwie wystawy figurek, gromadzonych przez ponad sześćdziesiąt lat. Pierwsza to figury historyczne, przedstawiające wojsko polskie od X do XVIII wieku, druga zaś to żołnierzyki-zabawki, produkowane w czasach PRL-u i sprzedawane w kioskach RUCH-u oraz sklepach z zabawkami. Muzeum prowadzi fundacja „A to historia!”. Figurki z wystawy na parterze to ręczna praca dwóch autorów, zafascynowanych historią: każda z przedstawionych tu postaci ma swoje odniesienie w źródłach, jak pieczęcie, freski czy ilustracje. W oparciu o nie powstają rzeźby, wykonane w jednym egzemplarzu, oddające wygląd uzbrojenia i ubioru sprzed wieków. W gotyckiej piwnicy warto zobaczyć stałą ekspozycję żołnierzyków, produkowanych przez Polski Związek Głuchych w czasach PRL-u. Osobną część zbioru „kioskowców” stanowią Indianie i kowboje: jest wioska indiańska, kowbojskie miasteczko, są serie wydawnicze, pakowane w pudełkach i składające się z kilku figurek ludzi i zwierząt. U wielu gości ta część wystawy jest okazją do wspomnień z dzieciństwa. Muzeum Rycerzy i Żołnierzyków to wielka historia w małej skali.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Rycerzy i Żołnierzyków w Toruniu, ul. Małe Garbary 19, Toruń


18.11.2021 - dostępny bez problemów
14.11.2021 - dostępny bez problemów
14.11.2021 - dostępny bez problemów
28.09.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
22.09.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Mierzwa
Radzioactive
1105
Muzeum z rodzaju tych, których ciężko nie doceniać. Interesująca, rzadko spotykana tematyka, przemiła obsługa i ogromna pasja właściciela. Spędzona w muzeum godzina, była dla mnie jedną z najciekawszych lekcji historii, których uświadczyłem. Zdecydowanie polecam.
 
Skała
Żołnierzyki
Niezwłocznie jak tylko to możliwe znalazłem się w Muzeum Żołnierzyków Małe Garbary 19 ładny średniowieczny dom i armia wojska! Frajda nasówają się wspomnienia z dzieciństwa. Cena 8,00 bilet seniora 13,00zł
,
 
Grzegorz Kaczmarczyk
1104
MuZeum nieduże ale koniecznie trzeba zwiedzić z panią przewodnik., która ma świetna wiedzę na temat przedstawianych w nim rycerzy i żołnierzyków. Znaczek widoczny od samego wejścia w cenie 8 zł . Niestety Pani mi powiedziała ze znaczki są trzeci dzień a ja byłem pierwszym który zakupił znaczki i zwiedzanie . Pozostali kupili tylko same znaczki. Niektórzy w większych ilościach . Powyżej pół stojaczka już nie było. To smutne ale takie rzeczy nadal się dzieją.