Na dzień dzisiejszy w Polsce są 874 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 874 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 856 Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie

GPS: 52.835766 18.902011

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 856 Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie

Muzeum biograficzne poświęcone życiu i twórczości Stanisława Noakowskiego (1867-1928), urodzonego w Nieszawie wybitnego teoretyka architektury, pedagoga, rysownika i malarza. Mieści się ono w klasycystycznym domu z 1. poł. XIX w. Na parterze znajdują się sale dedykowane patronowi muzeum. Pierwsza ma charakter biograficzny, w drugiej eksponowane są rysunki i akwarele S. Noakowskiego. Na piętrze prezentowana jest twórczość plastyczna Ludwika Bucharda (1828-1912), krytyka sztuki, malarza i pedagoga, nauczyciela rysunku S. Noakowskiego. W muzeum przez cały rok organizowane są wystawy czasowe, koncerty, wieczory historyczne i projekcje filmowe.  Na terenie placówki, znajduje się również lapidarium z oryginalnymi detalami architektonicznymi pochodzącymi z Zamku Królewskiego w Warszawie. 


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie - kasa biletowa, ul. Mickiewicza 6, Nieszawa


31.08.2019 - dostępny bez problemów
29.08.2019 - dostępny bez problemów
24.08.2019 - dostępny bez problemów
17.08.2019 - dostępny bez problemów
16.08.2019 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Nieszawa
Niewielkie ale ciekawe dzięki opowieściom pani przewodnik muzeum. Warto też pochodzić po miasteczku. Są dwa ładne kościoły, trochę XIX wiecznej małomiasteczkowej zabudowy i super prom na Wiśle. Miasteczko trochę zaniedbane ale klimatyczne. ZT dostępny w kasie.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki dobrze widoczne w kasie, w cenie standard. Oprócz muzeum warto zobaczyć jeszcze kościół farny w pobliżu, a także jeszcze jeden w pobliskiej wsi z drzewa modrzewiowego, który już figuruje jako zabytek. Atrakcją może być także przeprawa promem przez Wisłę.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 856
Stojak ze znaczkami widoczny w kasie muzeum, cena standardowa.
Muzeum zorganizowane w domu, w którym mieszkała rodzina Noakowskich. Mimo, że zwiedzania nie ma specjalnie dużo, to dzięki sympatycznej obsłudze placówki, możemy dowiedzieć się trochę więcej o Stanisławie Noakowskim.
Z ciekawostek: w salonie są prezentowane oryginalne rysunki i akwarele patrona muzeum, natomiast na zewnątrz, w lapidarium, są eksponowane detale architektoniczne pochodzące z Zamku Królewskiego w Warszawie, m. in. fragment Kolumny Zygmunta III Wazy, zniszczonej przez Niemców w 1944 r.
W piątki wstęp do muzeum bezpłatny.