Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1074
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1074!

No. 993 Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie

GPS: 52.164613 20.808662

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 993 Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy w Pruszkowie to placówka, której misją jest ochrona dziedzictwa pradziejowego na terenie zachodniego Mazowsza ze szczególnym uwzględnieniem Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego oraz promowanie i upowszechnianie zdobytej wiedzy archeologicznej i historycznej. Muzeum realizuje szereg projektów, takich jak: warsztaty, lekcje muzealne, wystawy czasowe, czy różnego rodzaju spotkania, odczyty i prelekcje. Trzon muzealnej kolekcji stanowią przedmioty pozyskane w trakcie badań archeologicznych. Szczególną wartość mają liczne zabytki odkryte w trakcie kilkudziesięcioletnich prac wykopaliskowych na wielkich osadach hutniczych z przełomu er. Najcenniejszym zabytkiem zbiorów pruszkowskiego Muzeum jest odkryty na cmentarzysku w Zaborowie szklany puchar z I–II wieku n.e., zdobiony przedstawieniami rzymskich gladiatorów. To unikatowe w skali Europy naczynie, wykonane w jednej z egipskich manufaktur, stanowi wyjątkową ozdobę kolekcji.

UWAGA! Muzeum otwarte w weekendy - w sobotę i w niedzielę w godz. 11.00-16.00


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Plac Jana Pawła II 2, Pruszków


09.05.2021 - dostępny bez problemów
14.03.2021 - dostępny bez problemów
28.02.2021 - dostępny bez problemów
27.02.2021 - dostępny bez problemów
19.12.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 993 Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie
Muzeum zwiedzone. Małe ale bardzo ciekawe. Znaczek nabyty bez problemu.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
***
Mogę przepisać opinię Grzegorza. Niewielkie, ale ciekawe i nowoczesne, multimedialne muzeum. My jednak zwiedzaliśmy sobie spokojnie i bez problemów, choć też w sobotę. Byliśmy sami nie licząc panów strażników. CO do znaczków... śpieszcie się, na stojaczku zostały tylko dwa :D
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 993
I tu napisze, że to moja nie pierwsza wizyta w Muzeum i na pewno nie ostatnia, jako że Muzeum realizuje szereg projektów, takich jak: warsztaty, lekcje muzealne, wystawy czasowe, czy różnego rodzaju spotkania, odczyty i prelekcje to pewnie na cos się skusze. Tym razem placówkę odwiedziłem by zdobyć Znaczek Turystyczny, który to pojawił się w placówce. Zdobyć to znaczy zwiedzić muzeum. Za każdym razem jest to dla mnie ciekawa lekcja historii. Muzeum dobrze oznaczone; w gablocie przed wejściem jest nasz nowy plakat znaczkowy Cena znaczka 8 zł a samo zwiedzanie jest bezpłatne. Będąc w Pruszkowie można jeszcze zdobyć Znaczek Turystyczny No. 994 Muzeum Dulag 121.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
Jest ciekawie, nowocześnie i multimedialnie. Niestety obecnie zwiedzanie może być trochę utrudnione ponieważ na ekspozycji może przebywać jednocześnie tylko 4 osoby. W sobotę chętnych było sporo i musieli czekać nawet godzinę na wejście do muzeum. ZT dostępny w kasie, wejście do muzeum darmowe.