Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1165
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1165!

No. 1132 Muzeum w Raciborzu

GPS: 50.093406 18.217067

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1132 Muzeum w Raciborzu

Muzeum w Raciborzu mieści się w XIV wiecznym budynku pokościelnym, należącym w przeszłości do zgromadzenia sióstr dominikanek. Oficjalne otwarcie muzeum miało miejsce 4 grudnia 1927 r. Pierwsze ekspozycje prezentowały m.in. zbiory naczyń cynowych, szklanych i porcelanowych, militariów, rzeźby i malarstwa sakralnego, ksiąg i przedmiotów liturgicznych, zabytki archeologiczne i etnograficzne. Od roku 1938 r. muzeum zajęło całą powierzchnię dawnego kościoła pod wezwaniem Św. Ducha. Podczas wojny znaczna część zbiorów muzealnych uległa zniszczeniu lub zagubieniu. Po zakończeniu II wojny światowej rozpoczęto na nowo organizację muzeum. Po 1948 roku wystawiennictwo obejmowało kulturę ludową ziemi raciborskiej, sztukę średniowieczną, rzemiosło artystyczne, militaria oraz zabytki Starożytnego Egiptu. Dzisiejsze muzeum mieści się w trzech obiektach. W dawnym kościele ss. Dominikanek eksponowane są wystawy stałe i czasowe. Przy ul. Chopina 12 prezentowane są wystawy stałe. Jest tu również biblioteka muzealna oraz magazyny ze zbiorami. Administrację placówki ulokowano w budynku przy ul. Rzeźniczej 15. Muzeum w Raciborzu jest jednym z najstarszych i najbogatszych w eksponaty muzeów na Śląsku.


Miejsca sprzedaży:
> Punkt Informacji Turystycznej VISIT RACIBÓRZ, ul. Długa 2, Racibórz


10.08.2022 - dostępny bez problemów
05.07.2022 - dostępny bez problemów
17.06.2022 - dostępny bez problemów
05.06.2022 - dostępny bez problemów
13.04.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Racibórz
Znaczek dostępny w Informacji turystycznej na rynku. Muzeum bardzo ciekawe, mieści się w dwóch położonych blisko siebie lokalizacjach. Pierwsza to budynek dawnego kościoła dominikanek z ekspozycjami dotyczącymi historii i dawnej sztuki w ciekawych wnętrzach. Atrakcją jest oryginalna egipska mumia. Druga część, w zabytkowej kamienicy, to trochę etnografii, zabytkowe narzędzia dentystyczne, trochę historii browaru. Warto odwiedzić. W muzeum dodatkowo do kupienia znaczek okolicznościowy z raciborskiej nocy muzeów.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 1132 Muzeum w Raciborzu
Bardzo fajne Muzeum. Ciekawe eksponaty i uprzejma obsługa. Znaczek do nabycia tak jak w opisie w Informacji Turystycznej na Rynku.
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 1132 Muzeum w Raciborzu
Znaczek dostępny tak, jak w opisie P.I.T. przy ulicy Długiej 2. Pieczątki w samym muzeum.