Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 888 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 888 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 859 Muzeum Wojska w Białymstoku

GPS: 53.132143 23.166558

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 859 Muzeum Wojska w Białymstoku

Muzeum Wojska w Białymstoku jest miejską instytucją kultury, działającą już ponad pięćdziesiąt lat. W swoich zbiorach posiada broń białą od czasów średniowiecza po szable ułanów, broń palną z niemal wszystkich krajów Europy, a także elementy wyposażenia i umundurowania (przede wszystkim polskie, niemieckie i rosyjskie). Oddzielny zbiór stanowi wielotysięczna kolekcja zdjęć i dokumentów historycznych. Najistotniejszą częścią oferty wystawienniczej Muzeum Wojska w Białymstoku są ekspozycje stałe. Pokazujemy na nich pełen przekrój historii Polski północno-wschodniej w XX wieku, eksponując wątki wojskowe na tle wydarzeń społecznych, kulturalnych i obyczajowych tego okresu. Muzeum jest placówką nowoczesną, zapewniającą zwiedzającym zarówno narrację w tradycyjnym stylu, jak też przy wykorzystaniu kiosków multimedialnych, stacji odsłuchowych, materiałów wideo, systemu zdjęć 3D czy audioprzewodników.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 7, Białystok


26.09.2019 - dostępny bez problemów
29.08.2019 - dostępny bez problemów
23.08.2019 - dostępny bez problemów
21.08.2019 - dostępny bez problemów
21.08.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzykos
Krzykos
ZT 859
Stojak ze znaczkami widoczny w kasie muzeum, cena standardowa.
Niewielkie, ale ciekawe muzeum z interesującymi eksponatami. Na parterze do obejrzenia Sala Rycerska oraz wystawa dotycząca historii polskiego munduru - tu polecam czytać opisy, z których m. in. można się dowiedzieć dzięki komu i dlaczego pojawiły się guziki na rękawach marynarek.
Na piętrze m. in. pospacerujemy po planie Białegostoku z 1937 r., zobaczymy ciekawe dioramy, ilustrujące wydarzenia z historii Podlasia (i nie tylko), a także obejrzymy mundury i wyposażenie polskiego żołnierza z końca XX wieku. Całość uzupełniają środki multimedialne, dzięki którym nasze zwiedzanie będzie pełniejsze.
Warto odwiedzić to miejsce, polecam.
Cena biletu normalnego - 7 zł., w soboty wstęp bezpłatny.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Miejsce warte odwiedzenia. Znaczki dobrze widoczne, w cenie standard.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
859
Małe muzeum z ciekawymi eksponatami. Dużym plusem są multimedia które w fantastyczny sposób pokazują historie wojskowości . Znaczek w cenie 7zl w kasie .
 
Dariusz Horodecki
Dariusz Horodecki
ZT 859
Znaczek bardzo dobrze wyeksponowany. Cena standardowa. Muzeum ciekawe i godne polecenia.