Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 967 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 967 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 915 Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie - Koźlu

GPS: 50.334530 18.142535

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 915 Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie - Koźlu

Dzieje Ziemi Kozielskiej od prahistorii do dnia dzisiejszego na swojej wystawie prezentuje Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu w organizacji. Na ekspozycji zobaczymy odkryte podczas prac wykopaliskowych narzędzia jakich używali mieszkańcy naszego regionu w epokach kamiennej, brązu i żelaza. W zbiorach znajdują się przedmioty średniowieczne, XVII-wieczne srebrne monety pochodzące ze słynnego „Skarbu z Koźla”, relikty kultury żydowskiej, protestanckiej i katolickiej ludności miasta i powiatu. Miłośnicy fortyfikacji znajdą informacje i zabytki związane z Twierdzą Koźle. Osobną grupę eksponatów stanowią zabytki etnograficzne stanowiące ilustrację metod jakimi pracowali stanowiący przed laty większość mieszkańców Ziemi Kozielskiej rolnicy. Ekspozycja jest wyposażona w elementy multimedialne, które dodatkowo uatrakcyjniają zwiedzanie.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Ziemi Kozielskiej, ul. Kraszewskiego 5B, Kędzierzyn - Koźle


31.05.2020 - dostępny bez problemów
22.05.2020 - dostępny bez problemów
03.03.2020 - dostępny bez problemów
19.02.2020 - dostępny bez problemów
14.02.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Muzeum
Byliśmy w piątek - zwiedzanie było za darmo. Znaczek dostępny. Dużo ciekawych eksponatów i niezwykle interesująca historia Miasta i Twierdzy Cosel! Warto zaplanować odwiedziny w tym miejscu!
 
Dariusz Gołębiowski
daro
Z.T.915
Miejsce godne polecenia,ciekawe ekspozycje.Miła obsługa-pozdrowienia dla Pana Jakuba.Wstęp wolny,znaczek 7 zł,ładna pieczątka.
 
jacek
jacek
ZT 915
Ciekawa ekspozycja, różnorodność i miła obsługa - warto wstąpić
 
Kornelia Paździor
Kornelia50
ZT nr915
Kolejne miejsce na Opolszczyźnie, które trzeba koniecznie zobaczyć. Muzeum zwiedziłam w niedzielę było interesująco. Cena znaczka 7zł.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 915 Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie - Koźlu
Bardzo ciekawie urządzone Muzeum z miłą i uprzejmą obsługą.Ciekawie wyeksponowane fragmenty dawnych murów baszty a w gablotach sporo dawnych artefaktów.Dziękujemy za możliwość zwiedzenia i polecamy innym turystom.