Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1074
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1074!

No. 1052 Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą * Sochaczew

GPS: 52.230048 20.237067

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1052 Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą * Sochaczew

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, posiada największy zbiór pamiątek dotyczącej jednej bitwy - rozgrywającej się na terenie całego niemal Powiatu Sochaczewskiego Bitwy nad Bzurą. Składa się na niego kolekcja broni, ekwipunku, umundurowania, przedmiotów osobistych i innych pamiątek. To jednak nie wszystko. W muzeum można również na wystawie stałej zobaczyć przedmioty związane z okresem całej II Wojny, w ogólnoświatowym jej aspekcie - a więc działalności żołnierza polskiego poza granicami okupowanej Polski. Dopełnieniem ekspozycji jest wystawa plenerowa, znajdująca się na dziedzińcu. Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą gromadzi ponadto zabytki kultury materialnej, dokumentacje i archiwa, związane z wielowiekowymi dziejami Sochaczewa oraz Ziemi Sochaczewskiej.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Plac Kościuszki 12, Sochaczew


26.02.2021 - dostępny bez problemów
25.02.2021 - dostępny bez problemów
24.02.2021 - dostępny bez problemów
13.02.2021 - dostępny bez problemów
07.02.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 1052
Znaczek dostępny w kasie. Ekspozycja za każdym razem robi wrażenie. To kawałek historii który każdy powinien zobaczyć
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
Muzeum jest świetne, głównie dla miłośników militariów ale też dla chcących poznać historię miasta. Byłem już kilka razy ale zawsze trafi się coś nowego. ZT dostępny w kasie.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
1052
Muzeum otwarte od dziś po przerwie pandemicznej. Zarówno wystawa dotycząca historii miasta jak i wystawa historyczna związana z bitwa pod Bzurą godne zainteresowania. Obsługa bardzo przyjemna. Znaczek w cenie 8 zł w kasie muzealnej. Sochaczew ma kilka obiektów godnych znaczka, kto wie ...może kiedyś ?
 
Muzeum Sochaczew
Re: 1052
Planujemy w tym roku jeszcze dwa znaczki - jeden z zamkiem, drugi z pomnikiem na cmentarzu w Sochaczewie - Trojanowie, lokalni historycy chcieliby też żebyśmy zrobili znaczek z Wielką Wojną czyli z Mauzoleum w Złotej. Pomysłów jest wiele, dziękujemy za miłe opinie, będziemy się dalej starać.
z wyrazami szacunku Paweł - dyrektor muzeum