Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1117
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1117!

No. 124 Nowa Ruda - Ratusz

GPS: 50.579268 16.501666

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 124 Nowa Ruda - Ratusz

Pierwszy obiekt w tym miejscu wzniesiono po 1442 r., następnie odbudowano go w 1577 r. Zniszczony podczas wojny 30-letniej, odbudowany został w 1650 r. Rozebrany w XIX w. ze względu na zły stan techniczny. Na jego miejscu w 1884 r. zbudowano nowy wg projektu Bergera i Seifferta. Okazały budynek, trzykondygnacyjny o rozczłonkowanej bryle nawiązuje do form renesansu i baroku. Okna w opaskach kamiennych posiadają różne kształty i wielkość. Część okien umieszczono w ozdobnych wykuszach lub loggiach, szczyty o swobodnym wykroju, obrzeżone kamiennymi profilami. W północnym narożniku ratusza wmurowana jest kamienna figura św. Floriana z 1756 r. Ratusz wraz z całym Rynkiem został w ostatnich latach rewitalizowany.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna - Rynek 2

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 124 Nowa Ruda - Ratusz
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 124 Nowa Ruda - Ratusz
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 124 Nowa Ruda - Ratusz
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 124 Nowa Ruda - Ratusz

22.09.2021 - dostępny bez problemów
10.07.2021 - dostępny bez problemów
24.05.2021 - dostępny bez problemów
17.10.2020 - dostępny bez problemów
09.08.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

LESZEK
SZYMKOWSKI
W IT bardzo miła Pani,duża znajomość w temacie promocji regionu,imprez turystycznych,kulturalnych.Duża różnorodność artykułów turystycznych (mapy,foldery,przewodniki i inne )..jestem pod wrażeniem....
 
Jaroslav Liszkowsky- Przewodnik Sudecki
Jaroslav Liszkowsky- Przewodnik Sudecki
Obsługa turystyczna
Bardzo miłe Panie w informacji .Profesjonalne podejście do turysty, głęboka wiedza o terenie ,umiejętność ciekawej promocji regionu, bogata oferta artykułów turystycznych. POLECAM
 
Kornelia Paździor
Kornelia50
Nowa Ruda
Bardzo dziękuje Pani z IT, która specjalnie dla nas otworzyła punkt w niedzielę i mogliśmy kupić znaczek i przybić pieczątki.
 
Robert Salwowski
Bobik
Ratusz
Jak zwykle w tym rejonie ratusz przepiękny. Niestety nie mogliśmy zobaczyć go w środku, bo w niedzielę urząd nieczynny. W Informacji Turystycznej bardzo miła Pani.
 
Anna
Anna
Znaczek
Znaczek dostępny w punkcie IT.
Ratusz wart zobaczenia
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Nowa Ruda
Rzeczywiście - IT super. Zaopatrzyłam się w mnóstwo materiałów i map. Otrzymałam też książeczkę QUESTY, z którą zwiedziłam okolice rynku i przeszłam trasę Wież Widokowych.
Ciekawostka: piękny noworudzki ratusz "zagrał" w serialu, którego akcja toczy się w miejscowości Sowie Doły na Dolnym Śląsku.
Znaczek dostępny w cenie 7 zł.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.124
Obsługa informacji turystycznej, w której można nabyć znaczek, jest po prostu na medal. Poza znaczkiem w cenie 7 zł można się świetnie zapoznać z historią miasta i otrzymać mnóstwo materiałów o mieście i najbliższej okolicy. A tylu pieczątek ile można wbić w IT nie ma chyba nigdzie. Mimo, iż pogoda nie dopisała w dniu zwiedzania, wręcz dała ostro w kość, to już dziś wiemy, że w Nowej Rudzie na pewno zagościmy po raz kolejny, bo samo miasto, jak i okolice mają jeszcze mnóstwo do zaoferowania. A już na pewno warto wrócić dla tej fantastycznej kawy, którą serwują w kawiarni "Biała Lokomotywa".
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 124
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 zł.
 
Rafał 82
ZT 124
Odczucie jak u poprzedników Ratusz i Rynek bardzo ładne reszta miasta juz troche mniej. Znaczek dostepny bez problemu w cenie 7 zł.
 
Kuba s.
Nowa Ruda
Chyba trafiliśmy na tę samą Panią, bo faktycznie przemiła i bardzo zaangażowana. Znaczek dostępny bez problemów w cenie 7 zł.
A Ryneczek mały, ładny, zadbany. Reszta miasta raczej nie budzi emocji. Ale Pani gorąco polecała Górę Świętej Anny 647 m (i nie chodzi tu o tę na Opolszczyźnie ;) oraz Górę Wszystkich Świetych 648 m. Na ulotkach wyglądały bardzo zachęcającą. Myślę, że jeszcze tam wrócimy. Na obu są wieże widokowe. 
Pozdrawiamy Panią z IT!
 
 
Samanta
ZT
Bardzo ładny ryneczek wart zobaczenia. Znaczek do kupienia w IT, w cenie 7 zł.
 
Grzegorz
Nowa Ruda
Znaczek dostępny w IT na rynku. Miasteczko dość urokliwe, chociaż jak się odejdzie dalej od rynku to raczej zaniedbane. Szkoda, że nie ma drugiego znaczka w kopalni.
 
Agata
Nowa Ruda Ratusz
Podzielam moich przedmówców, obsługa Informacji Turystycznej, gdzie możemy nabyć Znaczek z cała pewnością zasługuje na miano wzorcowej. Sympatyczna pani, którą pozdrawiamy, oprócz możliwości wyboru najbardziej nam odpowiadającego pod względem wyglądu Znaczka, przedstawia również jego ideę, turyści nie będący jeszcze kolekcjonerami po wizycie w noworudzkiej Informacji Turystycznej na pewno już nimi pozostaną. Dopełnieniem kupna Znaczka jest zaoferowanie pełnej oferty promocyjnej miasta i okolic. Cena ZT 7 zł. 
 
Schneeberg bez Frania
ZT 124
Rzeczywiście, przemiła obsługa. Przy okazji można zakupić mapę ZT.
 
Zadowolony turysta
Pochwała
Witam serdecznie :)   znaczek dostępny bez problemu w atrakcyjnej cenie (7 zł), miejsce dobrze oznaczone. Przemiła obsługa  Nic tylko przyjeżdżać do Nowej Rudy
 
Hubert
ZT 124
Miejsce warte polecenia, świetna obsługa rozeznana w lokalnych atrakcjach i w idei Znaczka Turystycznego.