Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 304 Nowe Miasto Lubawskie

warmińsko-mazurskie
GPS: 53.423408 19.592652

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 304 Nowe Miasto Lubawskie

Dzieje miasta miały swój początek w pierwszym tysiącleciu przed nasza erą, kiedy to w okolicach dzisiejszego Nowego Miasta Lubawskiego pojawili się osadnicy z kręgu kultury łużyckiej. Historia miasta zaczyna się w 1325 roku, gdy komtur krzyżacki Ziemi Chełmińskiej założył miasto w zakolu rzeki Drwęcy o nazwie Nuwenmarkt (Nowy Targ). W latach czterdziestych XIV wieku miasto zostało otoczone potężnymi fortyfikacjami. Pierwszy przywilej lokacyjny na prawie chełmińskim Nowe Miasto Lubawskie otrzymało w 1353 roku. Dziś zwiedzając miasto podziwiać można fragmenty murów miejskich z bramami i ruinami baszty z XIV wieku, gotycką bazylikę św. Tomasza Apostoła, ruiny klasztoru oo. Reformatów w Łąkach Bratiańskich oraz kamienice z XIX wieku. Przez miasto prowadzi czerwony Szlak Grunwaldzki oraz Droga Polska św. Jakuba.


Miejsca sprzedaży:
Tymczasowa siedziba Centrum Informacji Turystycznej, ul. 19 Stycznia 17a (Miejskie Centrum Kultury, 2 piętro, pokój 36), Nowe Miasto Lubawskie

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 304 Nowe Miasto Lubawskie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 304 Nowe Miasto Lubawskie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 304 Nowe Miasto Lubawskie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 304 Nowe Miasto Lubawskie

12.03.2021 - dostępny bez problemów
23.09.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
15.09.2020 - znaczek niedostępny
22.08.2020 - znaczek niedostępny
15.08.2019 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Mierzwa
Radzioactive
304
Samo miasteczko urokliwe w swojej kameralności, znajdziemy w nim kilka ciekawych budowli (m.in. zabytkowe baszty), a także Muzeum Ziemi Lubawskiej. Niestety tymczasowa siedziba informacji turystycznej w Miejskim Centrum Kultury okazała się zamknięta. Znaczek domówię zatem drogą pocztową.
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 304
Z powodu remontu IT w soboty znaczek nie dostępny jednak można go zamówić drogą korespondencyjną w IT. Miasto bardzo urokliwe jak tez i okolice. Polecamy.
 
IT
Informacja Turystyczna
Rewitalizacja budynku dawnego kina w którym znajdowała się IT. Obecnie siedziba informacji przeniesiona do pobliskiego Miejskiego Centrum Kultury (2 piętro, pokój 36). Znaczek dostępny w cenie 5,17 zł z możliwością zakupu przez internet it@umnowemiasto.pl
 
Andrzej
Re: Informacja Turystyczna
Czyli rozumiem, że IT mieści się pod innym adresem niż Rynek 23 ? Na pewno wskazówki te pomogą mi do Państwa dotrzeć, a może jeszcze w maju się to uda. Tylko ta sprzedaż przez internet - przecież tak nie powinno być. Znaczki zdobywa się na miejscu
 
MW
............
Informacja Turystyczna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11-14. Znaczek można kupić w pobliskim Urzędzie Miasta w godzinach pracy Urzędu. Cena 5 zł.
 
Paweł Kaczmarski
Paweł Kaczmarski
No. 304 Nowe Miasto Lubawskie
Dostępny w cenie 5,37 PLN. Do tego zakładka i ulotka informacyjna zapakowane w kopertę. Pełen profesjonalizm.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
304
Znaczek kupiony w IT.Na prośbę Pani czekała ,po godz.pracy na mój przyjazd. Bardzo dziękuje. Podobno ma być drugi znaczek.
 
Danuta Świątek
Dana
Nowe Miasto Lubawskie
Fajna okolica, znaczek dostępny w IT na Rynku!
 
Marek Tyczyński
TIKSON
ZT-No.304
Znaczka nie udało mi się kupić z powodu zamkniętej IT, trochę szkoda bo w środku sezonu,i tygodnia IT otwarta tylko do 15.
 
Yogi410
No i się zaczęło
Grasowałem po okolicy Gierzwałdu w poszukiwaniu keszy, GPS naprowadził mnie na kesza. Pudełko dość spore szybkie logowanie do lokbooka i teraz czas na sprawdzenie zawartości a tam big PWG oglądam hmmm warto zamienić zgodnie z zasadami gry coś bierzesz coś wrzuć więc wrzucam swoje PWG. Już w domu sprawdzam co to za drewniaczek no i co ? A to że mam nowego konika ;-) Co oczywiście można powiązać geocaching i ZT a radoch pełna ;-) 
 
Andrzej Wacławek
No.304 Nowe Miasto Lubawskie
Znaczek może nie na centralnym miejscu gabloty ale widoczny. Sympatyczna obsługa. Punkt sprzedaży jest czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9 do 15, soboty i niedziele w godzinach 9-14, cena ZT 5 zł
 
Phantomiusz
Dostępność
Wycieczka z Gdańska zorganizowana specjalnie celem zdobycia znaczka. MNa miejscu okazało się, że znaczka nie ma ponieważ ludzie z ratusza wczoraj sobie wzięli. Krew zalewa, gdy po raz kolejny znaczka brak.
 
Krzykos
ZT 304
Znaczek widoczny w gablocie w IT, cena, w dalszym ciągu - 4 zł. ! Pani z Działu Promocji UM, pracująca w informacji, kompetentna i sympatyczna, dzięki jej informacjom, można ciekawie spędzić czas w NML i w okolicy.
 
Grzegorz
ZT304
Znaczki dostępne są w informacji turystycznej w budynku dawnego kościoła na rynku. Czynne niestety tylko od poniedziałku do piątku. Dziś miałem pecha i też było zamknięte. Na szczęście okazało się, że znaczek można kupić również w wydziale promocji Urzędu Miasta (też przy rynku). Kosztuje jedyne 4 złote.