Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1121
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1121!

No. 1066 Pałac w Sannikach

GPS: 52.334582 19.860239

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1066 Pałac w Sannikach

Pałac w Sannikach jest XVIII-wiecznym, historycznie oryginalnym obiektem. Wybudowała go w roku 1793 rodzina Pruszaków h. Leliwa. Posadowiony jest w równie zabytkowym, 11. hektarowym parku. Zespół Pałacowo-Parkowy w Sannikach to wyjątkowe miejsce na mapie turystycznej Polski. Wpisuje się w dwa istotne trakty – Szlak Chopinowski i Szlak Książąt Mazowieckich. Mieszczące się tu Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina kusi bogatą ofertą koncertów chopinowskich, recitali fortepianowych, konkursów i festiwali muzycznych, spotkań z wyjątkowymi ludźmi, warsztatów malarskich, wokalnych, etnograficznych czy historycznych. Do dyspozycji jest sala konferencyjna, altana grillowa w parku, tereny sportowo-rekreacyjne. Dom Pracy Twórczej z komfortowymi pokojami gościnnymi emanuje spokojem i atmosferą doskonałą do wypoczynku, ale też i rozwijania pasji artystycznych.


Miejsca sprzedaży:
> Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach


12.11.2021 - dostępny bez problemów
30.10.2021 - dostępny bez problemów
29.08.2021 - dostępny bez problemów
25.08.2021 - dostępny bez problemów
18.08.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MW
.......................
W okresie pozasezonowym w soboty i niedzielę trzeba zastukać do budynku ochrony. Można tam zakupić bilet, następnie w Pałacu odebrać znaczek i audioprzewodnik. Przewodnicy tradycyjni są dostępni od poniedziałku do piątku. Park po lipcowej wichurze jest nie do poznania, został pozbawiony większości drzew.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1066
To niezwykły obiekt związany z epizodem z życia Fryderyka Chopina. Przetrwał w niezmienionym stanie obie wojny a i w późniejszych latach los obszedł się z nim łagodnie. Zawiera szereg eksponatów związanych z życiem właścicieli i gości. Tę i inne historie w ciekawy sposób opowiedziany przez panią przewodnik usłyszałam w tym Miejscu. Tą drogą Dziękuje Pani za ciekawa lekcję historii. Niestety wspaniały zabytkowy park w połowie lipca zniszczyła nawałnica, ale i tak warto pospacerować po alejka i zobaczyć ukryte ciekawostki. Cena znaczka 10 zł.( Sprzedany, jako bilet wstępu) było wato.
 
Mateusz Kornet
Mateusz Kornet
Po godzinach
Dotarlismy po godzinach otwarcia, ale pani z ochrony (bardzo miła) sprzedała na bilety, otworzyła pałacyk i dała audio przewodnik :)
Bardzo ładne miejsce.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Wspaniałe miejsce
Miejsce warte odwiedzin o każdej porze roku - wybierając się na jeden z licznych koncertów, lub tylko na zwiedzanie wspaniałych wnętrz pałacowych. Bardzo profesjonalne zwiedzanie z przewodnikiem i ciekawa historia tego miejsca.
Znaczek zakupiony wraz z biletem wstępu, szkoda tylko że ostatnie wichury narobiły tyle szkód w parku i jest on wyłączony ze zwiedzania
 
Roman Binder
borsuk
Znaczek
Piękne miejsce ale niestety przez Sanniki przeszła trąba powietrzna i w otoczeniu pałacu zrobiła dość duże spustoszenie. Szkoda bo pałac utracił sporo drzew wokół siebie.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
1066
Znaczek dostępny w kasie po zakupieniu biletu na zwiedzanie . Sam pałac przepiękny zewnatrz jak i w środku. W wielu pomieszczeniach zachowały się oryginalne polichromie. Przewodnik pięknie opowiada o historii miejscowości jak i o Chopinie . Park również przepiękny. Idealne miejsce na weekendowy wypad za miasto. Pałac dysponuje noclegami dla turystów.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Pałac
Piękny pałac otoczony dużym parkiem ze starym drzewostanem. Ciekawa ekspozycja opowiadająca dzieje wsi, majątku i pałacu uwzględniająca oczywiście pobyt F. Chopina w pałacu. Można zwiedzić z przewodnikiem lub z audioguidem. Znaczek w kasie, nie jest sprzedawany bez biletu na zwiedzanie pałacu.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Pałac
Pięknie odrestaurowany pałac w nie mniej pięknym parku. Starodrzew zachwyca. W pałacu względnie niewielka ekspozycja z prostej przyczyny - to nie obiekt muzealny a prężnie działający ośrodek kulturalny. Wielką wartością dodaną jest... pani sprzedająca bilety. Pełna humoru, potrafiąca wspaniale opowiadać o historii pałacu i Chopinie. Pozdrawiamy serdecznie!
Szkoda, że znaczek jest mało udany. Grafik przesadził z detalami i w efekcie grafika na znaczku jest mocno przepalona, zlewająca się. A szkoda, bo pałac w słońcu wygląda okazale.