Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 908 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 908 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 882 Park Solankowy w Inowrocławiu

GPS: 52.793846 18.233324

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 882 Park Solankowy w Inowrocławiu

Park Solankowy w Inowrocławiu to największa atrakcja miasta uzdrowiskowego Inowrocławia, nazywanego ,,Miastem na Soli”. Jego historia rozpoczyna się w 1875 r. kiedy trzech inowrocławskich przemysłowców, na czele z dr Zygmuntem Wilkońskim założyło Towarzystwo Akcyjne ,,Solanki Inowrocławskie”. Na 1 ha powierzchni powstało Uzdrowisko, które dziś zajmuje już obszar 85 hektarów. Symbolem Parku jest tężnia solankowa- wielkie inhalatorium. Jest to druga co do wielkości tężnia w naszym kraju, licząca 322 m długości oraz 9 metrów wysokości. Tężnia przypomina dwa połączone wieloboki, na jej szczycie znajduje się taras widokowy. Wieczorami jej konstrukcja jest iluminowana. W Parku znajdują się zabytkowe budynki zakładu kąpieli mineralnych, zakładu kąpieli borowinowych oraz zakładu przyrodoleczniczego. Dumą Parku są ogrody zapachów oraz dywany kwiatowe. Odpocząć można w nowoczesnej Pijalni Wód Mineralnych, połączonej z Palmiarnią oraz Chatą Kujawską. Pragnienie ugasi łyk wody mineralnej Inowrocławianki oraz Jadwigi. Niewątpliwie atrakcją Parku jest także park linowy, rzeźba Pawia oraz Terma Inowrocławska.


Miejsca sprzedaży:
Informacja Turystyczna LOT Kujawy w Parku Solankowym – ul. Solankowa 77, Inowrocław

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 882 Park Solankowy w Inowrocławiu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 882 Park Solankowy w Inowrocławiu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 882 Park Solankowy w Inowrocławiu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 882 Park Solankowy w Inowrocławiu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 882 Park Solankowy w Inowrocławiu

30.11.2019 - dostępny bez problemów
29.11.2019 - dostępny bez problemów
09.11.2019 - dostępny bez problemów
27.10.2019 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
26.10.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Uzdrowisko
Byłem tu już wiele razy w różnych porach roku i zawsze mi się podobało, ale to chyba ten okres kiedy jest najmniej atrakcyjnie. Chociaż tężnie przy świecącym słoneczku prezentują się jak zwykle ładnie. IT w soboty otwarte, znaczki dostępne. Jest też kilka pieczątek i sporo wydawnictw o mieście i okolicach.
 
ADAM MURAWSKI
amur
ZT 882
Po raz kolejny w Inowrocławiu, ale tym razem po ZT - do nabycia w LOT KUJAWY w cenie 7,00 zł - sympatyczna i miła obsługa,wspólni znajomi z Tczewa i Gniewa - o tej porze roku jeszcze tu nie byłem, a warto przyjechać i zobaczyć "Polską Złotą Jesień"
 
Skała
Park Solankowy
Zacznę od faktu że od dziś bez problemu w cenie 7,00 złotych kupujemy znaczek turystyczny a nanim dwie wieże wkomponowane w tężnie solankowe. Tak po prawdzie nie mogłem około godziny 13:00 sprawdzić czy można jeszcze kupić bilet by ze szczytu tężni pooglądać piękną parkową jesień. Kiosk z upominkami w wieży zamknięty a w nim kupowało się bilety.