Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1114
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1114!

No. 197 Pijalnia wód mineralnych w Wysowej – Zdroju

małopolskie
GPS: 49.438629 21.176866

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 197 Pijalnia wód mineralnych w Wysowej – Zdroju

Pijalnia Wód Mineralnych w Wysowej-Zdroju to budynek położony w centrum ponad 100-letniego Parku Zdrojowego. Pierwsza pijalnia powstała prawdopodobnie w roku 1923, wybudowana została wg projektu znanego architekta krakowskiego Karola Stryjeńskiego. W pijalni znajdowało się 5 ujęć wody mineralnej podawanej kuracjuszom przez miejscowe panie ubrane w stroje ludowe. Niestety pijalnia spłonęła w latach 60-tych i została całkowicie zniszczona. Obecny budynek pijalni wód mineralnych zaprojektowano w miejscu i na wzór dawnej pijalni wód mineralnych w oparciu o dostępne zdjęcia archiwalne. Rzut budynku ma kształt prostokąta o wymiarach 16,18m x 7,90m z charakterystycznym zadaszonym tarasem założonym na rzucie półkola i podcieniami wokół budynku wspartymi na słupach. W pijalni jest udostępnionych 5 wód mineralnych z następujących źródeł: HENRYK, FRANCISZEK, ANNA, JÓZEF II, SŁONE.


Miejsca sprzedaży:
Sklep Firmowy Uzdrowiska Wysowa (obok Rozlewni Wody)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 197 Pijalnia wód mineralnych w Wysowej – Zdroju
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 197 Pijalnia wód mineralnych w Wysowej – Zdroju
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 197 Pijalnia wód mineralnych w Wysowej – Zdroju

04.10.2021 - dostępny bez problemów
28.08.2021 - dostępny bez problemów
01.07.2021 - dostępny z małymi problemami
20.06.2021 - znaczek niedostępny
21.04.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Anna Farat Szydek
Anna Farat Szydek
ZT
Odnośnie znaczka. Znaczek mamy od zimy ale nie mogliśmy go zaliczyć do naszej kolekcji ze względu na to, że tam jeszcze nie byliśmy. W końcu nam się udało ale ZT nie jest dostępny do sprzedaży. Na pytanie, gdzie można go kupić uzyskaliśmy odp., że w sklepie firmowym. Tam trzeba pytać. W ogóle właściciel niechętnie mówił o znaczku. Coś jest nie tak. Ale być może to tylko nasze spostrzeżenia.
 
Marek POŁATA
Junior
Wysowa Zdrój
Znaczek w sklepiku przed wejściem do Parku zdrojowego, szkoda, że nieczynny basen w Parku, Cena znaczka 7 zł.
 
Bogusław
Z Kalisza
Jest przepiękna wioska na końcu świata Wysowa Zdrój.Tu jest pięknie warto przyjechać.Znaczek jest w sklepie z pamiątkami przy rozlewni wody mineralnej WYSOWIANKA ZDRÓJ.
 
Leszek Dubiel
Leszek Dubiel
Zamknięte
Niedziela niehandlowa
 
Bartłomiej Lubaś
Bart
ZT 197
Znaczek dostępny, miejsce przepiękne :)
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Wysowa
ZT dostępny w sklepie rozlewni. Ładny park, ładne widoki, warto obejrzeć dwie drewniane świątynie - kościół i cerkiew.
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
ZT 197
Piękny park, cisza i spokój.

Znaczek zakupiliśmy w sklepiku.
W Pijalni dostępna pieczątka pamiątkowa.
 
Mirek Czekała
mczek
cisza i spokój
sklepik czynny. ZT dobrze eksponowane . Woda dla "smakoszy", osobiście wybieram "izotoniki" serwowane na ogólnopolskich spotkaniach ZT :-)
 
Jacek_T
Pijalnia wód mineralnych w Wysowej – Zdroju
24 stycznia 2016 r. odwiedziłem Wysową-Zdrój. Podobnie jak przy opisanych przeze mnie Muszyńskich Ogrodach Biblijnych, punkt sprzedaży ZT zamknięty był na głucho.
Sytuacja o tyle dziwna, że w tym czasie dotarło kilka autokarów z turystami i przynajmniej kilka osób zamierzało zakupić ZT.
Jest to o tyle niezrozumiałe, że znaczek reklamuje Pijalnię wód mineralnych, a punkt sprzedaży znaczka znajduje się w mało reprezentacyjnym Sklepie Firmowym Uzdrowiska Wysowa (obok Rozlewni Wody). Należy dodać, że sama Pijalnia była czynna, z doskonale wyeksponowanym punktem sprzedaży pamiątek i tam znakomicie pasowałoby miejsce ZT.
Ktoś wcześniej pisał: „trzeba pytać obok w rozlewni wody, zawsze znajdzie się ktoś, kto ma klucz i znaczek sprzeda”. Jeżeli wyprawa po znaczek ma być celem samym w sobie to owszem można pokusić się o takie poszukiwania. Jeżeli natomiast mówimy, że znaczek ma być miłą pamiątką z wyprawy krajoznawczej i uzupełnieniem kolekcji to umieszczenie go w takim miejscu jest zgoła niewłaściwe. Osoby docierające w grupach, autokarami, z rodzinami nie mogą zmuszać całej wycieczki do przymusowego postoju, aby odnaleźć kogoś, kto ma klucze i sprzeda znaczek.
 
Samanta
ZT
Logo znaczka widoczne na drzwiach sklepiku. Jeśli sklepik przypadkiem zamknięty trzeba pytać obok w rozlewni wody, zawsze znajdzie się ktoś kto ma klucz i znaczek sprzeda. Cena 7zł.