Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 908 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 908 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 888 Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte

GPS: 54.406684 18.666901

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 888 Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte

Pomnik upamiętniający polskich obrońców wybrzeża we wrześniu 1939 roku znajduje się w Gdańsku na półwyspie Westerplatte, tuż przy wejściu do portu morskiego. Pomnik znajduje się na wzniesieniu o średnicy 20 metrów i wysokości 22 metrów, które powstało z ogromnej ilości materiału wydobytego podczas oczyszczania wejścia do portu. Monument składa się z 236 bloków granitowych ozdobionych płaskorzeźbami oraz wykutymi napisami. Kształt bryły pomnika przypomina wyszczerbiony bagnet wbity w ziemię. U stóp pomnika znajduje się siedem zniczy symbolizujących siedem dni obrony Westerplatte. Napisy umieszczone na bryle pomnika upamiętniają obronę polskiego Wybrzeża w 1939 roku, ale także odnoszą się m.in. do nazw akwenów i bitew morskich II wojny światowej, w których brali udział polscy żołnierze. Trwająca dwa lata budowa pomnika zakończyła się w 1966 roku, a jego uroczystego odsłonięcia dokonano 9 października, w rocznicę bitwy pod Lenino. Co roku 1 września przy pomniku tym odbywają się uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej, która rozpoczęła się w tym miejscu.


Miejsca sprzedaży:
TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ !!!


12.11.2019 - znaczek niedostępny
13.10.2019 - dostępny bez problemów
13.10.2019 - znaczek niedostępny
12.10.2019 - dostępny bez problemów
12.10.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Z pewnością ważna pozycja na karcie turystycznej każdego Polaka. Miejsce historyczne warte zwiedzenia - przez nas odwiedzone podczas Spotkania kolekcjonerów.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Westerplatte
Odwiedzone 11.10 podczas spotkania kolekcjonerów. Kolejna moja wizyta w tym miejscu-symbolu. Szkoda, że przez wiele lat niewiele się tu zmienia. Czekam kiedy w końcu powstanie tu jakieś muzeum.
 
Bogusław
Monczyński
Wielokrotnie odwiedzałem miejsce tragedii naszych żołnierz.
Nareszcie mogłem się zaopatrzyć w ZNACZEK TURYSTYCZNY który dla mnie stanowi ogromną wartość kolekcjionerską i patryiotyczną.
Liczę na promotorów Gdańska że ukażą się kolejne znaczki.
Nie daleko jest Twierdza Wisłoujście.
To miejsce na szlaku Rowerowego Rajdu do Okoła Polski i Trasy wiślanej.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 888
Pierwszym punktem wycieczki był Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte w Parku Westerplatte gdzie słowa Nigdy Więcej Wojny są ciągle ważne. Stoi w miejscu nierozerwalnie związanym z Polską i Gdańskiem. Miejsce zwiedzone podczas wycieczki do Gdańska w czasie VIII Spotkaniu Ogólnopolskim Kolekcjonerów Znaczka Turystycznego w Stegnie. W okolicy są Znaczki Turystyczne w Gdańsku, Sopocie, Władysławowie, Helu czy Stegnie
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Westerplatte
Wizyta po wielu, wielu latach, przy okazji VIII Spotkania Kolekcjonerów ZT. Miejsce – symbol. Miejsce, które powinien odwiedzić każdy Polak choćby raz w życiu. Dla mnie to były drugie odwiedziny – wstyd się przyznać – po ponad 30 latach. Ku mojemu zaskoczeniu, niewiele tu od tamtej wizyty się zmieniło poza tym, że drzewa urosły. Widać jednak, że trwają prace archeo i jest nadzieja, że otoczenie obelisku i całego miejsca w najbliższych latach zdobędzie godną oprawę
 
Roman Binder
borsuk
ZT 888
No cóż przy okazji Znaczkowego spotkania to już kolejna moja wizyta w tym miejscu i pewnie nie ostatnia. Warto tu być i czasami o różnej porze dnia a dlaczego to ten kto był albo będzie się dowie i sam tego doświadczy. A o co chodzi nie zdradzę.
 
Hubert A.
Hubert
Westerplatte
To wielce symboliczne miejsce dla nas Polaków i cieszę się, że pojawiło się na mapie znaczkowych miejsc turystycznych. Westerplatte odwiedzone podczas VIII Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. W pobliżu widać jeszcze kilka miejsc, które mogłyby mieć własne znaczki. Może kiedyś się tego doczekamy.
 
Danuta Świątek
Dana
Westerplatte
W tym miejscu powinien każdy z nas być
ZT zdobyty podczas Spotkania Kolekcjonerów w Stegnie