Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1165
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1165!

No. 1089 Reduta Morast Kołobrzeg

GPS: 54.179577 15.557510

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1089 Reduta Morast Kołobrzeg

Reduta Morast wraz z Fortem Ujście stanowiły obiekty fortyfikacyjne służące obronie portu oraz ujścia Parsęty. Najsłabszym punktem obrony miasta był port i to m.in. na tej części miasta, skupili się projektanci nowych umocnień, podczas modernizacji twierdzy w latach 1770-1774. Przy ujściu Parsęty do morza powstał Fort Ujście i Szaniec Maikuhle. Razem z nimi miała współpracować nowa fortyfikacja, którą wykonano w widłach Parsęty i Kanału Drzewnego. Jest nią Reduta Bagienna, wzniesiona pod wpływem francuskiej szkoły fortyfikacyjnej. Nazywa się ją także Redutą Morast, z j. niemieckiego od moczarów, na których ją wykonano. Zaprojektowana została przez francuskiego inżyniera Madeleina Tourous hrabiego d’Heinze. Konstrukcję wzniesiono na palach, po czym zasypano ziemią. Od strony miasta wzniesiono dwa obiekty murowane, kryte ziemią. Była tam m.in. prochownia. Do obiektu prowadziła droga z mostem zwodzonym. Fortyfikację dostosowano do prowadzenia ognia z armat oraz broni strzeleckiej. W Reducie Morast funkcjonuje Klub Żeglarski. Miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem żeglarzy odwiedzających Marinę Solną Kołobrzeg, jak również turystów i mieszkańców Kołobrzegu.


Miejsca sprzedaży:
> Reduta Morast, Port Jachtowy, ul. Warzelnicza 1, Kołobrzeg


09.08.2022 - dostępny bez problemów
04.08.2022 - dostępny bez problemów
08.07.2022 - dostępny bez problemów
02.07.2022 - dostępny bez problemów
28.06.2022 - znaczek zbyt drogi

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Karolina Slovik
Karolina Slovik
Znaczek No. 1089
Znaczek kosztował 10 zł, bardzo dobrze widoczny, wystawiony w restauracji na terenie Reduty. Niestety brak pamiątkowej pieczątki. Chociaż pieczątka była w biurze portowym.
 
Marek Matysik
aptekarz
Drożyzna
ZT 15 z , parking - najkrótszy czas postoju godzina =5 zł
Chyba najdroższy znaczek w naszej historii.
 
Kołobrzeg
cena
W Reducie znaczek kosztuje aktualnie 15 zł, a w latarni 13 zł. Odlot.
 
Katarzyna Zabłudowska
Katarzyna Zabłudowska
Re: cena
Potwierdzam, całkowity odlot
 
Artur Łuczak
Kolejorz
Reduta Morasta
Znaczek kupiłem w tawernie, miejsce widoczne
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek dostępny tylko w sezonie turystycznym. W kapitanacie portu uzyskana informacja,że tylko sprzedają w Reducie Morast w restauracji, poza sezonem jest nieczynna, więc i znaczek nie do zdobycia. A może przenieść poza sezonem możliwość zakupu ZT do latarni morskiej, która jest cały czas czynna?
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 1089 Reduta Morast Kołobrzeg
Kołobrzeg odwiedzam za każdym razem gdy jestem w jego okolicach. Teraz chciałem zakupić znaczek z reduty. Byłem przed południem-zamknięte. Po zaciągnięciu języka, pojawiłem się po czternastej, gdyż miała pojawić się druga zmiana i co? Nic,zamknięte
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1089
O miejscu już napisano sporo. Ja chciał bym tylko dodać, że to historyczne miejsce zostało zaadaptowane na Portową Tawernę gdzie serwują stosunkowo tanie i smaczne jedzenie. Za posiłek którym się najadłem do syta zapłaciłem 18 zł. Za to Znaczek Turystyczny został potraktowany zupełnie komercyjnie. Z byłem zapłaciłem 10zł(a to że względu na odległość jak mam do Kołobrzegu)a dodatkowo jest to towar z pod lady dla wtajemniczonych gdyż pusty stojak nie służy sprzedaży a także cena jest odstraszająca dla potencjalnego nabywcy.
 
Ewa
ZT 1089 Reduta Morast
Znaczek dostępny w sklepiku przy wejściu po lewej stronie. Wyeksponowany wraz z innymi turystycznymi pamiątkami. Cena: 10,00PLN :-( Samo miejsce - koniecznie trzeba zobaczyć, obowiązkowy punkt na mapie turystycznej Kołobrzegu.