Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1117
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1117!

No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach

śląskie
GPS: 50.253142 19.021377

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach

Polskie Radio Katowice należy do trzech najstarszych w Polsce rozgłośni radiowych. Rozpoczęło swoją działalność 4 grudnia 1927 roku. Od pierwszych dni swojego działania propagowało polskie słowo i polską kulturę. W grudniu 1927 roku po raz pierwszy przed mikrofonem wystąpił popularny „Karlik z Kocyndra” – Stanisław Ligoń i rozpoczął swoje śląskie „beranie”. Był pierwszym wybitnym śląskim radiowcem, którego działania były podporządkowane walce o polskość Górnego Śląska. W 1937 Radio Katowice jako pierwsze i jedyne w dwudziestoleciu międzywojennym otrzymało nową siedzibę. Piękny i funkcjonalny gmach w stylu modernistycznym, zaprojektowany przez inż. Tadeusza Łobosa był wznoszony z przeznaczeniem dla stacji radiowej. Od marca 2014 roku w siedzibie Radia można zwiedzać, jedyną w Polsce, stałą ekspozycję muzealną poświęcona historii polskiej radiofonii.


Miejsca sprzedaży:
> Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach, ul. Ligonia 29, Katowice

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 596 Rozgłośnia Polskiego Radia w Katowicach

13.07.2020 - dostępny bez problemów
03.03.2020 - dostępny bez problemów
31.12.2019 - dostępny bez problemów
27.08.2019 - dostępny z małymi problemami
22.08.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Wojtek Pięta
Wojtek Pięta
Po kolejny znaczek
Żniwa znaczkowe na Śląsku zbierałem co prawda we wrześniu zeszłego roku ale teraz dodam z chęcią opinie. Jakoś zapomniałem ją wystawić zaraz po podróży.
Najgorzej zdobyty znaczek!!!!
Porażka.
Od samego wejścia do budynku zaczęło się od ochroniarza, którego grzecznie zapytałem co mogę tu zwiedzić bo dotarłem tu dzięki znakowi turystycznemu. On zaś z gniewem i podniosłym tonem wypytywał kim ja jestem i po co tu przyszedłem. Ja stojąc z podręczną mapą i aparatem (no ewidentnie wyglądający jka turysta) powtórzyłem że jestem tutaj turystycznie i chciałbym zwiedzić to miejsce. Pomijam karygodne i wulgarne zachowanie dot. braku maseczki-wtedy było głośno o tym że maseczki są bezprawnie wprowadzone, a sam ochroniarz jej nie miał (jak cały tamtejszy personel) . Ochrona nie pozwoliła mi wejść na piętro gdzie podobno jest coś do obejrzenia i możliwość zakupienia znaczka. Zarządałem jego sprzedaży i łaskawie jakaś pani zeszła (również bez maseczki) i sprzedała znaczek. Zamiast jako turysta poczułem się tam jak jakiś intruz i wróg. ODRADZAM
 
Jarosław Ochmann
Jarosław Ochmann
ZT 596
Znaczek dostępny..Panie z ochrony pomogły w kupnie znaczka.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 596
Znaczek dostępny bez problemu. Panie z ochrony zaznajomione z ideą znaczka turystycznego, odsyłają do pokoju numer 211, gdzie mieści się księgowość. Znaczek dostępny w dni robocze w godzinach pracy.
 
Mirosław
Rozgłosnia
Znaczek dostępny bez problemu w pokoju 209 gdzie zaprowadza miła Pani ochroniarz. Znaczek dostępny tylko w dni powszednie do godz.15,00.
 
Rafał T
Rafał 82
ZT
Znaczek po wskazówkach Pana na portierni dostępny bez problemu w cenie 7 zł.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Rozgłośnia PR
Pan na portierni od razu skierował mnie do odpowiedniego pokoju. Gorzej było z jego znalezieniem. Na korytarzu zapytane osoby nic nie wiedziały o znaczku. Po dotarciu do sali 209 mogłam go nabyć bez problemu.
Na korytarzu ciekawe ekspozycje.
 
Danuta Świątek
Dana
Rozgłośnia radia
Znaczek dostępny jest od rana (chyba od 7-ej) do 15. Później przy drzwiach jest ochrona. Wiedzą o ZT, ale niestety nie są władni ich sprzedaży. Niestety w żaden dzień nie udało mi się być w takich godzinach. Rano wyjeżdżaliśmy zwiedzać okolicę i wracaliśmy późno... Zdjęcie na ławeczce zrobiłam!
 
Joanna Paweł Gąsiorek
Joanna Paweł
Re: Rozgłośnia radia
Dana ! Ochrona nie jest władna sprzedaży , ale wpuścili Nas na górę i z przyjemnością poczekaliśmy na panią z kasy, oglądając Złote i Platynowe płyty Radia Katowice.
 
ROBAS
nieczynne
po co komu odwiedzający turyści w sobote lub niedziele. niepotrzebni
 
Notelekseltis
ZT
Znaczek dostępny bez problemu, choć na początku ochrona pokierowała mnie w złą stronę. O ile znaczek dostępny, to zwiedzić już nic mi się nie udało. Dowiedziałem się, że trzeba się wcześniej umówić. Tak więc zwiedzanie obiektu zaczęło się na ławeczce Ligonia, a skończyło w kinie. Cena standardowo 7zł za sztukę.... bo i dowiedziałem się, że są osoby, które kupują po sztuk kilka
 
Samanta
ZT
Trafiłam na sympatycznego ochroniarza, który zaprowadził mnie osobiście do biura, gdzie mogłam kupić znaczek bez problemu.
 
and73mar
ZT 596
By zwiedzić muzeum należy przyjechać w tygodniu. W weekendy wszystko zależy od tego kto jest na portierni. Jeśli traficie na pewną Panią ochroniarz, o której była już mowa we wcześniejszych komentarzach, to będzie cud jak Was wpuści dalej. O znaczku można wtedy zapomnieć.
"...Pani jest tam od tego by chronić a nie wpuszczać jakiś turystów. A właściwie to nie jest muzeum tylko Izba Pamięci i na zwiedzanie trzeba umawiać się z Dyrektorem. Ona nie ma żadnej listy z osobami upoważnionymi do wstępu, a eksponaty to oglądają tylko wycieczki ze szkół i przedszkoli."
To taki cytat z pamięci - to co udało mi się zapamiętać z wizyty.
Mam nadzieję że w przyszłości Radio Katowice zmieni nieco podejście do turystów, bo miejsce naprawdę warte odwiedzenia!
 
Beuthen
ZT 596
Znaczek dostępny w cenie 7 złotych. Aby dostać się do pokoju gdzie dostępne są ZT trzeba dokładnie powiedzieć niemiłej pani ochroniarz o co chodzi. Naszczęście wiedzą i uprzejmością wykazał się pan ochroniarz, który wiedział o co chodzi i zaprowadził mnie tam, gdzie trzeba. Radzę nie pytać tej pani, ponieważ zacznie dzwonić po całym budynku czy chodzi o to o co pytam.
 
jacek
ZT 596
Znaczek nie dostępny w soboty i niedziele w rozgłośni radiowej, Panowie na portierni nie wiedzieli o co pytam, pomimo wielkiego baneru przed ich oczami, dopiero po wskazaniu na baner, przypomnieli sobie, że była taka impreza ze znaczkami, ale do kupienia są tylko w dni powszednie, jak jest czynna administracja.