Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 509 Roztoczański Park Narodowy

GPS: 50.605872 22.966796

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 509 Roztoczański Park Narodowy

Roztoczański Park Narodowy powołany został  Rozporządzeniem Rady Ministrów 10 maja 1974 r. jako trzynasty park narodowy w Polsce i obecnie na powierzchni 8481,76 ha chroni najcenniejsze przyrodniczo obszary Roztocza Środkowego. Park wraz z otuliną położony jest w województwie lubelskim na terenie powiatów zamojskiego i biłgorajskiego. Jego powierzchnię w 95,5% stanowią lasy, które w przeważającej części są zbiorowiskami naturalnymi z dominującą żyzną buczyną karpacką. Ochroną ścisłą objęto tutaj 1029,22 ha najlepiej zachowanych ekosystemów leśnych co stanowi ponad 12% powierzchni Parku. Ekosystemy nieleśne stanowią jedynie niecałe 250 ha, wzbogacając jego różnorodność przyrodniczą i krajobrazową. Flora i fauna Parku charakteryzują się niezwykłym bogactwem. Spotkamy tu wiele gatunków rzadkich i chronionych. Do niewątpliwych ciekawostek Parku zaliczyć można prowadzoną od 1982 roku rezerwatową hodowlę konika polskiego - potomka dzikich koni leśnych tarpanów (zwierzę herbowe Parku) oraz powstałą w 1996 roku hodowlę stajenną we Floriance. 


Miejsca sprzedaży:
> Punkt Informacji Turystycznej RPN w Zwierzyńcu

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 509 Roztoczański Park Narodowy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 509 Roztoczański Park Narodowy

18.10.2021 - dostępny bez problemów
05.09.2021 - znaczek niedostępny
13.08.2021 - znaczek niedostępny
22.07.2021 - znaczek niedostępny
15.12.2020 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

PIT RPN
RPN 509
Informujemy, że znaczek turystyczny nr. 509 Roztoczański Park Narodowy jest dostępny! Możliwa jest opcja wysyłki, kontakt: Grzegorz Szkutnik 84 687 22 86
 
Joanna
ZT 509
Pytałam o znaczek parę dni temu. Pan obsługujący punkt informacji poinformował mnie, że trwają prace związane z powrotem znaczka. Ma być zmieniona matryca bo zmianie uległo logo parku... czekamy.
 
Hanna Piekut - Stanisławska
Hanna
Znaczek
Pani w informacji, nic nie wie, w muzeum potwierdziła,że znaczka dawno nie ma, bo mało kto o niego pyta.Obiecała, że temat wróci......zobaczymy.
 
Piotr Koziara
ZT 509
Jak wpisy poniżej. Nie było, nie ma i nie będzie. Jak ktoś (powyżej) mógł ten ZT kupić w listopadzie???
 
Michał Siwy
Michał Siwy
Brak znaczka
Od kilku lat znaczek niedostępny.
Takie miejsca powinny być usuwane z listy, bo zabawa mija się z celem. Park oczywiście piękny i warty zwiedzenia.
 
Mateusz Leś
Mateusz Leś
Brak znaczka
Znaczka brak. Zamiast tego Pani chciała mi wcisnąć jakiś metalowy medal, tudzież plakietkę.
 
iwona
brak znaczka
ponoć są zamówione,szkoda, pani w informacji potwornie znudzona, z trudem podawała albumy zamknięte w szklanych gablotach, a kupna niektórych wręcz odradzała, prawie komuno wróć!
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Ważne
Producent się kontaktuje i to nie raz, nie dwa, a kilka razy do roku. Zamówienie ma być zrealizowane lada chwila, ale żeby do tego doszło czasem trzeba woli obu stron, a nie tylko obietnic.
 
Łukasz Czapla
Ważne
W dniu 3 września 2017 zawitałem w Roztoczańskim Parku Narodowym i niestety nie udało mi się kupić znaczka. Powód braku na stanie wytłumaczono w taki sposób że producent znaczków nie kontaktuje się by uzupełnić. Dziwne. Chyba sami powinni zadbać o promocję swojego miejsca. Przecież wystarczy zadzwonić i zamówić.
 
Poszukiwacze przygód
Brak znaczka
Niestety brak znaczka, nawet Pan nie był zmieszany że nie posiadają. Najważniejszym punktem dnia dla pracowników parku był przyjazd ministra... Szkoda...
 
Marek Peszt
xtras
Kolejny brak znaczka
To już któreś z kolei miejsce, które odwiedzam ostatnio i nie posiadają a nawet nie mają zamiar posiadać znaczka turystycznego. Powinno się wycofywać znaczki z obiegu albo znaleść inny punkt sprzedaży, bo jak widać po komentarzach sytuacja z tym znaczkiem nie zmienia się od wielu lat a punkt muzealny jest dostępny i otwarty codziennie. zamawianie znaczka pocztą dla mnie nie ma sensu, traci sie cały urok zabawy w zdobywanie.
 
MW
....................
Po znaczku turystycznym pozostał tylko stojak. Dopytywanie o znaczek nie wywołuje nawet zmieszania...
 
Benek
Znaczek w Zwierzyńcu
Dzisiaj (30.08.2015) też znaczek niedostępny, jak mnie poinformowano będa sprzedawać swój(metalowy).
 
Sławek
ZT
Odwiedzajcie te tereny ,jest pieknie .Znaczek dostepny
 
Samanta
ZT w Roztoczu
Jak byłam tam jesienią 2013r. to pani powiedziała, że znaczki im się skończyły i przed zimą nie opłaca się zamawiać. Jak widać zima się skończyła i dalej nie ma znaczka. Oni po prostu nie są zainteresowani tematem. Miejsce jednak jest piękne i warto je zobaczyć.