Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1109
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1109!

No. 1067 Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich w Sochaczewie

GPS: 52.227725 20.235663

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1067 Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich w Sochaczewie

Zamek Książąt Mazowieckich w Sochaczewie wybudowany został na miejscu wcześniejszej drewniano-ziemnej warowni w drugiej połowie XIV wieku. Murowany zamek miał kształt trapezu i posiadał dwie murowane wieże, które później podwyższono o część drewnianą. Z drewna bowiem wykonane były również pozostałe zabudowania warowni. Najważniejszym gmachem był trzykondygnacyjny dom królewski, mieszczący piwnice, sklepy i składy oraz sale mieszkalne monarchy. Do budynku tego dołączono tzw. dom stary mieszczący mieszkania starosty oraz więzienie. Do północnej kurtyny dobudowano dom nowy, w którym mieściły się izby dla załogi oraz kilka sal o charakterze mieszkalnym. Niestety na skutek osunięcia się wzniesienia, na którym stała budowla, część zamku uległa zawaleniu. Po odbudowie zamek nękany był przez różnych najeźdźców i najpierw zniszczony został podczas wojny ze Szwedami, a następnie przez Prusaków podczas insurekcji kościuszkowskiej. Od tej pory zamek pozostał ruiną. 


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Plac Kościuszki 12, Sochaczew


03.09.2021 - dostępny bez problemów
29.08.2021 - dostępny bez problemów
17.08.2021 - dostępny bez problemów
14.08.2021 - dostępny bez problemów
08.08.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 1067 Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich w Sochaczewie
Znaczek dostępny w kasie. Szkoda tylko że tyle zostało z zamku.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1067
Obiekt oglądany w trakcie wypraw kajakowych rzeka Utrata, wycieczek rowerowych i wizyt w Sochaczewie dziesiątki razy od zarośniętego trawa do współczesności zagospodarowanego wzgórza. Cena znaczka standard do nabycia w kasie muzeum.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Zamek
Te ruiny oglądałem już chyba ze 20 razy, w tym 2 razy w tym roku, więc wrażenia już na mnie nie robią. Warte odwiedzenia przy okazji wizyty w Sochaczewie. Ładnie odrestaurowane, ładnie zagospodarowany teren. Znaczek w kasie muzeum tuż obok. Cena standard.